Wizyta gości Comeniusa w naszej szkole.

Przez parę dni ostatniego tygodnia gościli u nas nauczyciele z przyjacielskich szkół, z którymi współpracujemy w ramach programu Comenius. Przyjechali nauczyciele w Węgier, Bułgarii i Rumunii. Program pobytu był bardzo napięty i bogaty. Było konferencja w szkole, lekcje, w których uczestniczyli nasi goście, spotkanie z burmistrzem i przewodniczącym rady miejskiej, zwiedzanie Chojnowa, Grodźca i Wrocławia. Wizyta zbiegła się z początkiem Żałoby Narodowej po wypadku pod Smoleńskiem. Goście również składali nam wyrazy współczucia, brali udział w niedzielnej 2-minutowej ciszy. Podziękowanie dla organizatorów oraz najlepsze życzenia dla gości: Eriki, Hayni, Cilli, Ferenca, Mireli, Marii, Simony, Carmen, Margerity, Nataszy i Iny.

2010-04-14 21:33

Wiosenne świętowanie.

W galerii "Na Piętrze" pojawiły się nowe prace. Tym razem galeria została uzupełniona przez "Wiosenne świętowanie". Prace nie tylko na kartkach zostały zaprezentowane na ciągu schodów. P. U. Chmielewska i p. B. Kruk przedstawiły prace uczniów klas I-III takie jak pisanki, króliczki wielkanocne, bazie, kurczaczki, baranki - słowem w świątecznym klimacie.

2010-03-28 13:07

Przedstawienie klasy Ia z okazji nadejścia wiosny.

Uczniowie z klasy Ia pod opieką swojej wychowawczyni, p. M. Spes przedstawili dzieciom z klas I-III przedstawienie "Wiosna nadchodzi". Dzieci recytowały, śpiewały i grały. Wszystko związane z wiosną, która parę dni wcześniej zagościła wokół nas.

2010-03-28 13:06

Zajęcia z umuzykalnienia - Na wojennej ścieżce.

Tym razem klasy IV-VI mogły poznać muzykę Ameryki Południowej. Do szkoły przyjechali Indianie z Peru, którzy przedstawili uczniom melodie i instrumenty muzyczne Indian Ameryki Południowej. Dzięki prowadzącemu mogli też poznać skrótowo historię Inków, Majów i Azteków oraz ich losy po wojnach z Hiszpanami.

2010-03-21 16:37

Powitanie wiosny przez klasę IIb.

Klasa IIb pod opieką swojej wychowawczyni - p. M. Pękali - pożegnała w piątek zimę i powitała nadchodzącą wiosnę. Uczniowie z przygotowanymi wcześniej Marzannami udali się nad chojnowski staw i upłynnili zimę. Potem - już wiosennie - mieli chwilę na zabawę na placu zabaw.

2010-03-21 16:35