Mateusz i Aleksander z robotami

Zajęcia z robotyki w kl. 1a.

Kolejne, wyjątkowe zajęcia z robotyki i programowania w klasie 1a, przeprowadzili uczniowie - Aleksander i Mateusz. Nauka połączona z zabawą pozwoliła m.in. na rozwijanie umiejętności myślenia kreatywnego i przestrzennego oraz dostarczyła wszystkim pozytywnych emocji. Zdjęcia Ewelina Podhajna.

2023-03-29 09:34

meble dla uchodźców

Pomoc z Fundacji ESPA.

W dniu dzisiejszym dzięki Robertowi Palimące i Fundacji ESPA dostarczyliśmy do budynku zajmowanego przez uchodźców z Ukrainy meble, które choć w niewielkim stopniu pomogą poczuć się im jak w domu. Dzięki pomocy naszych uczniów z klasy 8B, p. konserwatora oraz uczniów i opiekunów z PZS udało się cały kontener przywieziony przez p. Pawła rozdysponować po pomieszczeniach zajmowanych przez uchodźców. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w te prace.

2023-03-21 20:28

przedszkolaki w szkole

Przedszkolaki w szkole.

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki wraz z wychowawczyniami z chojnowskiego Przedszkola Niepublicznego Skrzat oraz Ochronki Sióstr Służebniczek. Zdjęcia Zosia Budakiewicz, Maja Siwka, Dominika Wieczorek, Martyna Wieczorek.

2023-03-17 14:00

uczeń pokazuje minerały

Projekty, projekty...

Rozpoczęty w 2022 roku projekt unijny „Powrót uczniów do szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów po kształceniu zdalnym” nr RPDS.10.02.01-02-0006/21 dla obydwu chojnowskich szkól podstawowych został zakończony. Okres epidemii był dla każdego z nas czasem bardzo trudnym. Życie stanęło w miejscu a emocje, które towarzyszyły nam na co dzień rozgrzane były do granic możliwości. Ten czas odcisnął swoje piętno na wielu uczniach. Mimo wytężonej pracy z każdej strony, trudno było nadgonić braki. Z pomocą przyszedł projekt zainicjowany przez chojnowską Trójkę, która stała się tym samym koordynatorem wszystkich działań. Diagnozy i analizy potrzeb, przeprowadzone w szkołach wskazały zajęcia niezbędne w celu poprawy sytuacji uczniów. Dobrze przemyślane i zaplanowane formy pracy pomagały nie tylko pozbyć się zaległości. Pozwoliły na rozwijanie umiejętności, doświadczanie, zbieranie informacji, ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia rehabilitacyjne, pomoc warsztatową, działalność artystyczną i przede wszystkim kontakt z przyjaciółmi. Większość zadań miała jednak charakter przedmiotowy. Niewątpliwą atrakcją projektu, były wyjazdy wszystkich uczniów z obydwu szkół na wycieczki. Odwiedzono Hydropolis we Wrocławiu, oglądano ciekawe przedstawienia teatralne w Legnicy i we Wrocławiu, zwiedzano interesujące zakątki naszego kraju. W Projekcie wzięło udział 461 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz 661 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4. Jak liczby wskazują wszystkie dzieci otrzymały potrzebne wsparcie. Ogólna wartość projektu opiewała na sumę 528 892,50 zł z dofinansowaniem UE w kwocie 447 142,50 zł. Zaproponowane zajęcia, ze względu na stosowane na nich atrakcyjne metody i formy pracy, zasłużyły na aprobatę uczniów. Każdy złakniony wiedzy i towarzystwa systematycznie na nie uczęszczał. Dziś, uczniowie mile wspominają miniony czas, czekają na kolejne wydarzenia. Udział uczniów, ich zaangażowanie, optymizm i chęć kontynuacji pracy to najlepsza laurka dla prowadzących. To motywacja do dalszej pracy. W SP3 kierujemy się maksymą „Dobra szkoła – dobra przyszłość” jednym słowem dobro dziecka przede wszystkim.

2023-03-15 13:49

dzieci przed muzeum

Warsztaty wielkanocne.

Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczyniami wzięły udział w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych w Muzeum Regionalnym. Zdjęcia Anna Iwanicka