Wiosna, wiosna...

Hallo, hallo czy to wiosna? Chyba tak, bo dziś w Trójce witaliśmy ją na wesoło. Nasza klasa 6b zorganizowała dla wszystkich klas, które się zgłosiły różne konkurencje. Zaprezentowaliśmy układ aerobiku, jaki uczniowie koniecznie powinni trenować na wiosnę :). Był pokaz najnowszej mody wiosennej " Tani Armani - najnowsza kolekcja z Biedronki". Odbył się sprawdzian, jak pomagamy rodzicom w kuchni i sprzątaniu. W wesołej atmosferze przebiegł "kolorowy wyścig" z udziałem nauczycieli. Był też quiz jak dobrze znasz swoją szkołę i tak Pan Dyrektor został Sebastianem i wielką niewiadomą było nazwisko Pani Kasi. Bawiliśmy się super i mamy nadzieję, że wy też. Dziękujemy za udział uczniom i nauczycielom. Byliśmy pod wrażeniem waszych prezentacji i wiosennych haseł. Nauczycielom gratulujemy pomysłów na wiosenną stylizację! Dziękujemy Szalonej Rudej za występ! Podziękowania dla Pani Magdy za dekorację! Justyna Piróg Zdjęcia: Mariafelcja DISanti, Dariusz Wołoszyn.

2019-03-22 00:12

Nasi mistrzowie.

Ostatni czas obfitował w rozgrywki sportowe nie tylko na naszym terenie. W zawodach tych brali udział nasi uczniowie. Turniej taekwondo odbył się po drugiej stronie naszej zachodniej granicy – w Budziszynie. Franciszek Olszewski i Mikołaj Korejko występujący w Sforze wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych i wagowych drugie miejsca i zdobyli srebrne medale. W Otyliadzie, która odbywała się na chojnowskim basenie wysokie miejsca zajęli z kolei Jan Czapski, Michał Piróg i Klara Kołodziej, którzy przepłynęli odpowiednio 11000 m, 7800 m i 5000 m. Gratulacje dla młodych mistrzów.

2019-03-22 00:09

Nowe prace w szkolnych galeriach.

Szkolne galerie co chwilę wystawiają nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.

2019-03-22 00:07

Trójka - Przedszkolakom.

Podobnie jak w poprzednich latach, również dzisiaj uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli przygotowali dla chojnowskich przedszkolaków program prezentujący nasze szkolne zespoły. Prowadząca Marta zapraszała do wysłuchania i oglądnięcia piosenek i tańców. Przedstawienie rozpoczęli uczniowie klasy IIIa z przedstawieniem „Chory Pan Termometr”. Zaprezentował się solista Michał oraz duet taneczny: Jowita i Julia. Szkolne zespoły: Synkopa i trio gitarowe, Piramida, Paradoks przedstawiły swoje programy. Uczniowie z koła robotyki, przedstawili możliwości szkolnych robotów. Wszystkie występy spotkały się z brawami przedszkolaków. Podziękowania dla wszystkich uczniów biorących udział w tym programie oraz opiekunów grup.

2019-03-19 22:53

„Nauczyć Ufoludka”

Dnia 12 marca b.r. gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Inspiracja z Krakowa. Dla młodszych dzieci zaprezentowali oni bajkę edukacyjną mającą na celu promowanie zdrowego stylu życia, dbanie o najbliższe otoczenie i segregację śmieci, aby każdy człowiek mógł przebywać w czystym środowisku. Natomiast uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w spektaklu „Wyjść poza schemat”. Podejmuje on problematykę cyberprzemocy- obraźliwych e-maili, SMS, publikowania ośmieszających informacji i zdjęć, które w konsekwencji powodują wykluczenie z grupy rówieśniczej. Przewodnim motywem tego przedstawienia to uświadomienie odbiorcom szkodliwości postaw nacechowanych agresją i przemocą. Pedagog szkolny Zdjęcia Helena Malak-Fotiadis i Patrycja Olejnik.

2019-03-12 22:22