Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Piosenki jak mosty"

Uwaga uczniowie SP3! Nadajemy komunikat! Jesteście? 29 marca 2019 nasza „Trójka” będzie rozbrzmiewać głosami w wielu językach. A dlaczego? Bo odbędzie dwunasty finał Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Piosenki jak mosty”. Konkurs w tym roku jest dla uczniów kl. 4-8. W konkursie biorą udział również uczniowie z okolicznych szkół. Konkurs ma na celu promocję krajów i języków Unii Europejskiej. Umiesz śpiewać? Znasz piosenkę w dowolnym języku obcym? Masz pomysł na siebie? Przyjdź więc 19 marca na szkolne eliminacje do sali nr 30 godz.10.00. Do 20 marca przyjmujemy zgłoszenia innych szkół. Do zobaczenia!

2019-03-08 21:52

ZAPROSZENIE.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie serdecznie zaprasza przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców na Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 3 w dn. 14 marca 2019 r. w godz. 16 – 17. Przedstawienie „Trójka – Przedszkolakom” odbędzie się w dn. 19 marca o godz. 10.00 w sali widowiskowej chojnowskiego Domu Kultury.

2019-03-08 21:30

Zajęcia z umuzykalnienia.

Tym razem muzykę na koncertach - trochę czarodziejską - zaprezentowały trzy panie z filharmonii. Zdjęcia: Marta Książek, Patrycja Olejnik, Ireneusz Więcław.

2019-03-07 22:53

Najlepsi z najlepszych.

Franek Olszewski z klasy IVa to kolejny nasz mistrz – tym razem w taekwondo. Na co dzień trenuje w Sforze – Chojnów. Franek został laureatem 11 Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego pokonując wielu równie zasłużonych sportowców. Uzyskał zaszczytny tytuł „Najlepszego Sportowca Gminy Miejskiej Chojnów – 2018”. Gratulacje dla młodego mistrza. Życzymy mu kolejnych sukcesów na macie.

2019-03-07 00:49

PRZEDSTAWIENIE W VII A

Klasa VII a w ramach zadania projektowego z języka polskiego przygotowała inscenizację teatralną swojej lektury obowiązkowej, czyli dramatu Adama Mickiewicza „Dziady część II”. Uczniowie samodzielnie, tylko z niewielką moją pomocą, przygotowali wszystkie elementy przedstawienia: grę aktorów, scenografię, oświetlenie, podkład muzyczny. Spektakl wyreżyserowała Maja Berezowska, a w główne role wcielili się : Julia Jarosz, Krzysztof Bojczuk, Piotr Bielecki, Katarzyna Kawerska, Zuzanna Kudelska, Magdalena Kondziołka, Martyna Łosińska i Maja Berezowska. Postacie z Chóru odegrała reszta klasy. Dnia 21 lutego o godz. 17.00 do sali w Gimnazjum nr1 w Chojnowie przybyli rodzice naszych aktorów, którzy zasiedli na widowni i mogli obserwować efekty pracy swych dzieci. Przedstawienie zaprezentowało talenty siódmoklasistów i spotkało się z życzliwą oceną widzów wyrażaną na gorąco po spektaklu. Inscenizacja pokazała, że klasa potrafiła się zmobilizować, pokonać trudności (których nie brakowało) i pracować nad osiągnięciem wspólnego sukcesu. A treść tego utworu Adama Mickiewicza na pewno zna bardzo dobrze. Małgorzata Szczepanowska

2019-03-07 00:39