Czytanie tekstów patriotycznych.

Z okazji trwającego Tygodnia Patriotyzmu ogłoszonego przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie również w naszej szkole odbyło się czytanie tekstów patriotycznych. Teksty prozy oraz wiersze pod wspólnym tytułem "Słowa ojczyzny pełne" zaprezentowane przez uczniów skłaniają do refleksji i zadumy.

2017-11-16 21:41

Młodzi mistrzowie piłkarscy.

A w zasadzie wicemistrzowie. Sezon piłkarski zbliża się już w tym roku do końca, ale końcówka obfitowała w ciekawe rozgrywki. Nasi uczniowie brali udział w podsumowaniu Football Academy zajmując II miejsce. Podobnie szkolna drużyna uczniów klas V rozegrała emocjonujące mecze w Turnieju Tymbarka. Orliki z SP3 uległy dopiero w ostatnim meczu podczas rzutów karnych i zajęli ostatecznie II miejsce wśród 10 drużyn występujących w tym turnieju. W drużynie Orlików występowała również Oliwka z Vb. Na zdjęciach brakuje kilku zawodników.

2017-11-14 22:26

Eksperymenty naukowe w klasie IIId.

Trwają naukowe poniedziałki w klasie IIId, podczas których wybrani uczniowie pod opieką wychowawczyni prezentują pozostałym ciekawe eksperymenty oraz omawiają właściwości niektórych substancji. Tym razem Radek Kowalczyk i Sebastian Żywiecki zaprezentowali koleżankom i kolegom właściwości gęstych cieczy (olej i substancje z nim mieszane) oraz reakcję kwasku cytrynowego z proszkiem do pieczenia i wodą czyli bąbelkowanie. Gratulacje dla młodych naukowców. Zdjęcia i tekst Joanna Godecka.

2017-11-14 22:24

Odwiedziny w schronisku dla zwierząt.

Tegoroczna akcja szkolnego samorządu uczniowskiego przyniosła oczekiwany skutek. Akcja zbierania karmy dla zwierząt leśnych i w schronisku zaowocowała zbiórką ponad 2000 kg karmy. Karma dla zwierząt leśnych (zboże, żołędzie) została już dostarczona na miejsce (zdjęcia z 9.11. 2017 r.) a teraz szkolna delegacja samorządu oraz zwycięskiej klasy dowiozła do schroniska dla zwierząt zebraną suchą karmę. Zdjęcia Izabela Hibner-Majewska.

2017-11-14 22:22

Przedstawienie klasy VIb.

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości klasa VIb pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała przedstawienie słowno -muzyczne.

2017-11-11 00:28