Europa – nasz wspólny dom.

Uczniowie klasy IIIa przygotowali prezentacje wybranych przez siebie europejskich miast. W ekspresowym tempie zwiedziliśmy Anglię, Francję, Niemcy, Portugalię, Grecję, Irlandię, Włochy, Słowenię, Czechy i Chorwację. Zdjęcia i tekst Mirosława Spes.

2017-10-27 21:09

Od bajki do bajki.

W sali widowiskowej chojnowskiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie projektu „Od bajki do bajki” prowadzonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Na początku zgromadzeni goście obejrzeli spektakl „Karolina i biały wąż”. Później prowadząca p. dyr. Barbara Lanzberg zaprosiła na scenę wszystkich laureatów konkursów oraz uczestników biorących udział w tym projekcie. Zdjęcia m.in. z portalu chojnow.pl.

2017-10-26 21:06

Eksperymenty naukowe w klasie IIId.

Kolejne poniedziałkowe eksperymenty z chemią i fizyką w klasie IIId. Patrycja przygotowała wulkan, a Ziemowit kolorową wieżę z cieczy. Dzięki „poniedziałkom z eksperymentem” uczymy się chętnie i z przyjemnością :) Zdjęcia i tekst Joanna Godecka.

2017-10-26 21:03

Sokolnicy w szkole.

Na zaproszenie p. J. Godeckiej naszą szkołę odwiedzili sokolnicy. Co ciekawsze przyjechali z pięknymi ptakami. Goście zaprezentowali majestatycznego puchacza, tajemniczą płomykówkę oraz niezwykłego myszołowca (harris hawk). Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o zwyczajach, oswajaniu i szkoleniu tych ptaków. Zdjęcia p. Joanna Godecka.

2017-10-24 20:56

Zajęcia z umuzykalnienia.

Po wakacyjnej przerwie odwiedzili nas z pierwszym koncertem muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej. Zaprezentowali pierwszy z zaplanowanych na cały rok koncertów. Tym razem były to „Dźwięki pachnące nutą Orientu”. Dzieci mogły wziąć również udział w tym przedstawieniu. Zdjęcia p. Patrycja Olejnik

2017-10-24 20:54