Śniadanie Daje Moc.

Śniadanie Daje Moc w klasie IIIa. Zdjęcia Mirosława Spes.

2017-11-08 22:51

Kolejne eksperymenty naukowe w klasie IIId.

Rozwijamy pasje i umiejętność logicznego myślenia poprzez wprowadzanie w świat nauki i techniki. Klaudiusz przygotował i omówił doświadczenie z pieprzem i mydłem, a Klaudia zrobiła sztuczny śnieg. Mieliśmy niesamowitą frajdę lepiąc w klasie małe, niebieskie bałwanki :) Zdjęcia i tekst Joanna Godecka.

2017-11-06 20:34

Pasowanie pierwszaków na uczniów.

W gościnnej sali chojnowskiego Domu Kultury odbyło się dzisiaj ślubowanie oraz pasowanie pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Pierwszaki przygotowane przez swoje wychowawczynie: panie Katarzynę Jędraszczyk i Marię Pękalę oraz asystentów nauczyciela panie Magdę i Agnieszkę rewelacyjnie śpiewały piosenki, recytowały wiersze, zachowywały się grzecznie i w pełni zasłużyły na stanie się uczniami naszej szkoły. Ich starsze koleżanki i koledzy przeprowadzili egzamin, który pierwszaki zdały śpiewająco. Uroczystość zaszczycili zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Chojnowa pan Jan Serkies, który wspomagał dyrekcję w pasowaniu na ucznia, radna Rady Miejskiej Chojnowa pani Krystyna Czapska, która przyniosła uczniom prezenty oraz Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 pan Tomasz Gang, który wręczał uczniom prezenty. Byli też przedstawiciele chojnowskich mediów oraz przede wszystkim rodzice oraz babcie i dziadkowie pierwszaków. Gratulacje dla pierwszaków.

2017-10-31 21:23

Bal Wszystkich Świętych.

Siostra Hiacynta – podobnie jak w poprzednim roku - zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych oraz Ochronki Sióstr Służebniczek „Bal Wszystkich Świętych”. Pogoda trochę zepsuła szyki, ale mimo wszystko w przemarszu wzięło udział blisko trzydziestka dzieci oraz ich rodziców. W późniejszej zabawie brały udział tylko dzieci.

2017-10-31 21:21

Uczcijmy pamięć piosenką.

Klasa VIa pod opieką swojej wychowawczyni p. Małgorzaty Szczepanowskiej zaprezentowała przedstawienie słowno-muzyczne „Uczcijmy pamięć piosenką”. Przedstawienie wspomógł chór prowadzony przez p. Tomasza Susmęda oraz p. Marię Pękalę. Był to pierwszy występ chóru, bardzo udany.

2017-10-31 21:15