Zapraszamy na nasz fanpage.

Zapraszamy na nasz nowy, szkolny fanpage: https://www.facebook.com/trojkachojnow/ Polub nas :)

2017-09-05 19:27

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

4 września rozległ się pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek wzywający jeszcze nie na lekcje, ale na pierwsze, wspólne spotkanie na placu przed szkołą. Nowy rok szkolny Szkoła Podstawowa nr 3 rozpoczyna z blisko 400 uczniami, prawie 50 nauczycielami, zaangażowanymi rodzicami oraz przekonaniem, że będzie to dobry rok dla całej społeczności szkolnej. Szkoła w ostatnim czasie znacznie unowocześniła swoją bazę. Oprócz tablic interaktywnych obecnych w każdej klasie złożone zostały wnioski o nowoczesne, duże, 65 calowe monitory dotykowe, które przeznaczone są do klas I. W tym roku na pierwszym spotkaniu wystąpili po raz pierwszy nowi goście w szkole: roboty. Uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły powitał robot Yogi, któremu mikrofon pod nos przywiózł robot z chwytakiem (jeszcze nie ma imienia). W małym programie artystycznym wystąpił też słonik Jimu, który wzbudził uśmiech na twarzach nie tylko dzieci. Te roboty oraz Bubu i kilka mBotów, które nie pokazały się na placu stanowi drużynę, która przy pomocy nauczycieli wspomoże i uatrakcyjni szkolne lekcje. Pomogą też podczas kół robotyki w nauce programowania, której podstawy uczniowie zdobywali w poprzednim roku uczęszczając na zajęcia z projektu unijnego. Wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły życzymy udanego roku szkolnego, dziesięciu miesięcy sukcesów, łatwości w rozwiązywaniu problemów, efektywnie i bezpiecznie spędzonego czasu. Rok szkolny 2017/2018 już się rozpoczął.

2017-09-04 21:45

Stypendia dla najlepszych.

30 sierpnia w Sali chojnowskiego Domu Schrama odbyło się coroczne wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta Chojnowa dla uczniów wyróżniających się w nauce, wiedzy, sztuce i sporcie. Wśród nagrodzonych jak zwykle była jaj zwykle duża grupa naszych uczniów i absolwentów, którzy kontynuują swoje pasje oraz osiągają wysoki poziom nauki. Gratulacje dla wyróżnionych.

2017-09-03 00:03

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego roku zostały jeszcze 3 tygodnie. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek 4 września 2017 r. o godz. 9.00 na placu przed szkołą. Egzaminy poprawkowe - 28 sierpnia (poniedziałek) o godz. 10.00. Rada pedagogiczna - 30 sierpnia (środa) o godz. 10.00.

2017-08-11 21:53

Podręczniki w roku szkolnym 2017/2018.

W menu po lewej stronie uaktualniono wykaz podręczników, które będą obowiązywać w roku szkolnym 2017/2018. Uczniowie wszystkich klas (od I do VII) otrzymują je za darmo - wypożyczane są one z biblioteki szkolnej uczniom. Podręczniki są wieloletnie, więc uczniowie po roku ich użytkowania muszą je oddać w jak najlepszym stanie, by mogli z nich korzystać w kolejnym roku kolejni uczniowie. Ćwiczenia są "jednorocznego" użytku, tzn. przechodzą one na własność uczniów po roku użytkowania. Bardzo prosimy rodziców i uczniów o zadbanie o te podręczniki, by mogły one po roku wrócić w jak najlepszym stanie do biblioteki. Do samodzielnego zakupu pozostają jedynie w klasach III-VI podręczniki i ćwiczenia do języka niemieckiego. W klasie VII, gdy język niemiecki staje się przedmiotem obowiązkowym w ich nauczaniu, również te zestawy otrzymują uczniowie na podobnych zasadach, jak pozostałe. Podręczniki będą przekazywane uczniom na początku roku szkolnego. W klasach I-VII również podręczniki do religii pozostają do samodzielnego kupienia przez rodziców.

2017-06-30 13:56