Konkurs Bóbr.

W dniu wczorajszym odbyły się w zawody X edycji Konkursu Informatycznego Bóbr. Wzięli w nim udział również wybrani uczniowie z naszych klas VI. Wyniki już niebawem.

2015-11-13 18:56

Wycieczka do muzeum.

10 listopada grupy p. Andrzeja Świdurskiego i p. Joanny Trajewskiej udały się na wycieczkę do chojnowskiego muzeum na wystawę prac p. Lecha Wogela. Okazją do odwiedzin było Święto Niepodległości Polski, a rysunki p. Lecha to prawdziwa historia oręża polskiego od Mieszka I aż do II Wojny Światowej. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o Wojsku Polskim, szczegółach uzbrojenia i bohaterskich bitwach, a potem z zaciekawieniem oglądały rysunki. Wycieczka z pewnością zachęciła dzieci do częstszego odwiedzania naszego muzeum.

2015-11-13 18:55

Poznajemy nasz region.

Dnia 9.11.2015r. klasy IVa i Va wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Szczepanowską i Izabelą Hibner – Majewską oraz p. Marią Lis uczestniczyły w jednodniowej szkolnej wycieczce. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie zakładu produkującego szklane ozdoby choinkowe – fabrykę Vitbis w Złotoryi. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których mogli wykazać się inwencją twórczą i samodzielnie ozdobić trzy bombki. Następnie zwiedzając zakład, zobaczyli kolejne etapy produkcji bombek. Zakupy w sklepie firmowym były bardzo udane, każdy uczeń wybrał najpiękniejsze jego zdaniem ozdoby. Następnie autobus zawiózł nas do Grodźca. Naszym przewodnikiem był kasztelan pan Zenon Biernacki, który opowiedział nam o historii zamku i jego czasach współczesnych. Największe emocje wśród uczniów wzbudziło zwiedzenie zbrojowni, w której nie tylko mogliśmy obejrzeć rycerski rynsztunek bojowy, ale niektórzy mieli także okazję wziąć do ręki miecz lub szpadę czy założyć hełm. Dlatego też zapewne wielu uczniów zakupiło później w sklepie z pamiątkami broń rycerską – zabawki. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam wielu wrażeń. Małgorzata Szczepanowska

2015-11-12 19:50

Przedstawienie klasy IIIa.

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości klasa IIIa pod opieką swojej wychowawczyni - p. Bogusławy Kruk zaprezentowała przedstawienie. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiesze oraz przedstawiły scenki. Za piękną inscenizację zebrały zasłużone brawa.

2015-11-10 23:24

Spotkanie z ciekawym człowiekiem.

W dniu dzisiejszym odwiedził nas kolejny ciekawy człowiek. Pan Emil Witt – młody chłopak, mieszkający na co dzień w Poznaniu, opowiadał i prezentował zdjęcia z wyprawy do serca dżungli amazońskiej. Opowiadał o Peru, walce o przetrwanie w dżungli, napotkanych plemionach, zwyczajach ludzi puszczy oraz o zabawnych sytuacjach, jakie tam napotkał. Najwięcej emocji wśród słuchaczy wzbudziły opowieści o groźnych pająkach i jaguarach, które można spotkać w lesie równikowym. Za kilka dni p. Emil znowu wybiera się na wyprawę w te rejony. A może ktoś z Was chciałby z nim pojechać?

2015-11-09 22:01