Spotkanie z pisarzem.

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, uczniowie klas szóstych mieli dzisiaj okazję wziąć udział w prezentacji p. Tomasza Kuby Kozłowskiego. Pan Tomasz jest pisarzem, reportażystą, kolekcjonerem, badaczem historii. Tematem jego zainteresowań są Kresy. I o tym nasi uczniowie mogli dzisiaj usłyszeć. Były opowieści o Lwowie, Orlętach Lwowskich, początkach skautingu oraz ciekawostkach z tych terenów. Wg opinii p. Tomasza nasi uczniowie byli wyjątkowo aktywną i posiadającą wiedzę w tym temacie grupą.

2015-10-12 20:42

Wycieczka klas VI.

Klasy VI ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Ranczo Grapa k. Nowych Łąk. Trochę gorsza pogoda nie przeszkodziła w korzystaniu z uroków ośrodka.

2015-10-08 21:04

Nowe prace w szkolnych galeriach.

W szkolnych galeriach nowe prace pojawiają się z dużą częstotliwością. I jak zwykle są to prace warte oglądania, do czego zachęcamy.

2015-10-07 20:43

Odwiedziny pani weterynarz.

6 października 2015r. na zaproszenie klasy I d, gościła u nas w szkole pani weterynarz. Opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca oraz kim są jej pacjenci. Dodatkową atrakcją był piesek POPI, który zrobił na uczniach duże wrażenie. Dzieci nie tylko odpowiadały na pytania weterynarza, ale też same zadawały mnóstwo pytań. Z chęcią opowiadały również o swoich pupilach. Spotkanie to było bardzo ważne dla dzieci, gdyż uświadomiło im , że zwierzęta podobnie jak ludzie chorują i wymagają opieki oraz troski. Poznały również zasady zachowania się wobec nieznanych psów i innych zwierząt. Pani weterynarz spotkała się też z uczniami klasy Ia. Dziękujemy pani Hannie Rabiej – Olszewskiej za ciekawe spotkanie. Joanna Godecka

2015-10-06 20:46

Nasz najlepszy kolarz.

W rozegranych w ostatnią sobotę Szkolnych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Kolarstwie MTB nasi zawodnicy spisali się na medal. W kategorii "szkoły podstawowe - chłopcy" Gabriel Kondziołka zajął III miejsce, a tuż za podium uplasował się Szymon Szczypta. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła III miejsce. Gratulacje dla zawodników.

2015-10-06 20:43