Poznaj Polskę – dzień pierwszy i drugi.

Za nami dwa dni! Wczoraj - Szczecin- Starówka, Wały Chrobrego i Muzeum Geologiczne! Dzisiaj dzień morski. Świnoujście – latarnia morska, przeprawa promowa i oczywiście przywitanie z morzem. Muzeum multimedialne w Trzęsaczu. Katedra w Kamieniu Pomorskim. Humory i pogoda dopisują. Marta Lewicka-Kościk

2022-11-09 09:19

Działamy….

Czas płynie nieubłagalnie… Do zakończenia projektu unijnego „Powrót uczniów do szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów po kształceniu zdalnym” pozostały tylko cztery miesiące. Uczniowie uczęszczają na zajęcia, które rozwijają ich umiejętności z zakresu biologii, fizyki, chemii, przyrody, kompetencji uniwersalnych, robotyki, języka angielskiego i niemieckiego. Dla uczniów potrzebujących pomocy zorganizowano zajęcia wspomagające z matematyki, informatyki, fizyki, edukacji wczesnoszkolnej oraz nauki języków. Uczniowie korygują wady postawy, wymowy, prowadzą ciekawe dyskusje podczas spotkań z psychologiem. Nie zapomniano o uczniach, którzy swoją naukę kontynuują w domu i także tych, którzy trafili do nas na skutek wojny w swoim kraju. Wszystkie formy pracy cieszą się popularnością. Cała społeczność szkolna w miesiącu październiku odwiedziła „Hydropolis” we Wrocławiu. Zachwyceni uczniowie opowiadają o warsztatach, o ciekawostkach, chwalą się zdobytą wiedzą. Przed nimi jeszcze wyjazdy do teatru. Nasze „tęgie głowy” informatyczne coraz sprawniej programują roboty, w tym świecie poruszają się bardzo swobodnie. Pasjonaci fotografii, filmu uwieczniają dla potomnych każde ważne wydarzenia szkoły. Rośnie wspaniałe pokolenie, które bez wahania podejmuje działanie, bez zająknięcia mierzy się z nowymi wyzwaniami. Cieszymy się, że udało nam się kolejny raz stworzyć możliwości, z których uczniowie czerpią tak wiele korzyści.

2022-11-08 15:21

„Słowa Ojczyzny pełne”.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie włączyła się w organizowany przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie Tydzień Patriotyzmu związany z Narodowym Świętem Niepodległości. Jednym z punktów tego świętowania było czytanie tekstów patriotycznych, które o godz. 12.00 rozpoczęło te obchody. W najbliższy czwartek odbędzie się w naszej szkole apel z okazji Dnia Niepodległości oraz wspólne odśpiewanie hymnu w ramach akcji Szkoła do hymnu. Zdjęcia Magdalena Książek i Ewa Wołoszyn.

2022-11-07 15:46

Odwiedziny uczniów z Ogniska Muzycznego.

Koncert w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego w Chojnowie. Zdjęcia Dariusz Wołoszyn.

2022-11-04 22:52

Zaproszenie na obchody 60-lecia szkoły.

2022-11-03 10:13