Konkurs krasomówczy w Złotoryi.

W dniu dzisiejszym odbył się XVI Powiatowy Konkurs Krasomówczy dla uczniów klas młodszych, który został rozegrany w naszej przyjacielskiej Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi. Dzieci prezentowały wybrane przez siebie i swoich opiekunów książki, opowiadając o nich w bardzo ciekawy sposób. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas III - Piotr i Natalia. Piotr Suchecki otrzymał wyróżnienie za swoje opowiadanie. Gratulacje dla Piotra i Natalii.

2014-11-19 21:02

Co słonko widziało.

Wszystkie nasze pierwszaki zostały zaproszone dzisiaj na przedstawienie przygotowane przez p. Marię Lis i uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki, na którym zostały im przedstawione piękne wiersze i fragmenty utworów naszej patronki. Piękna dekoracja, stroje aktorów i informacje przekazane przez p. Marię na pewno przybliżyły im autorkę i zaciekawiły naszych maluchów.

2014-11-19 21:00

Dzień Tolerancji.

Z okazji Światowego Dnia Tolerancji uczniowie klas VIa pod opieką p. Grażyny Klucznik zaprezentowali uczniom podstawowe zasady oraz regulacje prawne związane z szeroko pojętą tolerancją. "Różnorodność powinna być źródłem siły, a nie podziałów i konfliktów" - niech ta zasada przyświeca wszystkim w swoim działaniach.

2014-11-19 20:59

Wycieczka do Vitbisu.

Uczniowie z klas II ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili złotoryjski zakład Vitbis, w którym wytwarzane są świateczne ozdoby. Dzieci brały udział w warsztatach, podczas których samodzielnie tworzyły bombki oraz zwiedzały sam zakład, gdzie poznały cykl produkcyjny tych ozdób.

2014-11-19 20:58

Spektakl "Strach ma wielkie oczy"

Klasy IV, V i VI obejrzały wczoraj spektakl zaprezentowany przez aktorów z Torunia, który opowiadał o owadzich problemach. Problemach, z którymi spotykają się też dzieci szkolne. Jak się okazało można te problemy prosto rozwiązywać. Wystarczy współdziałać oraz zaufać nauczycielom czy dorosłym.

2014-11-19 20:56