Dni Chojnowa 2014.

Piękna pogoda towarzyszyła kolejnym obchodom Dni Chojnowa. Uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, nauczyciele korzystając z ciepła i słońca wzięli udział w kolorowym korowodzie, który rozpoczynał Dni Chojnowa. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie zaprezentowała stroje sprzed dwustu lat z zauważanymi wówczas w modzie silnymi wpływami średniowiecznymi. Zobaczyliśmy więc piękne księżniczki i ich damy w efektownych, bogato zdobionych sukniach. Obok nich maszerowali królewicze, paziowie oraz dzielni rycerze w pełnym rynsztunku i swoich barwach bojowych. Za tą grupą znaleźli się przeciwnicy wojny i orędownicy wolności, czyli „dzieci kwiaty” z szóstej i siódmej dekady XX wieku. Długie włosy, kolorowe koszule, szerokie spodnie przypominały o Festiwalu w Woodstock, Jimim Hendixie i Janis Joplin. Na koniec maszerowała grupa uczniów wybiegająca w przyszłość science fiction. Nadejdą czasy, gdy człowiek wiele czynności – od prac w gospodarstwie domowym do lotów w kosmos – będzie powierzał maszynom. W XXI wieku codziennością w domu i na ulicy mają być roboty. Ich właściciele będą nosili wygodne ubrania, uszyte z „inteligentnych” tkanin, dostosowujących się do pogody, chroniących ludzi przed upałem lub chłodem. Podczas święta miasta zostały wręczone nagrody ufundowane przez burmistrza dla laureatów konkursu plastycznego "Moja rodzina", który to konkurs patronowała nasza szkoła, a zaproszono do niego uczniów chojnowskich szkół podstawowych oraz uczniów szkół podstawowych z Commentry.

2014-06-07 22:22

Wycieczka do Krakowa.

Klasy VI pod opieką swoich wychowawczyń oraz niektórzy uczniowie z klas młodszych (również pod opieką) spędzili jeden dzień na wycieczce do Krakowa. Tempo zwiedzania było dość szybkie ze względu na ilość wartych do obejrzenia miejsc, ale udało się zobaczyć większość tych najciekawszych zabytków Krakowa. Był również czas na odwiedziny w Łagiewnikach pod Krakowem.

2014-06-07 00:48

Konkurs polonistyczny klas IV-VI.

Najlepsi humaniści z klas IV-VI wzięli wczoraj udział w konkursie polonistycznym "Lubię język polski". Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Anna Pauch. WYNIKI: Klasy IV I miejsce – Wiktor Zapłata II miejsce – Jakub Deptuch III miejsce – Oriana Kulpińska Klasy V I miejsce – Gabriela Spes II miejsce – Karol Bałuch III miejsce – Jakub Grzela, Krystian Jastrzębski Klasy VI I miejsce – Marta Zatwarnicka II miejsce – Jagoda Jadach III miejsce – Jagoda Bielecka

2014-06-04 20:48

Pielgrzymka dzieci komunijnych do Krzeszowa.

W dniu 31 maja 2914 r. dzieci komunijne pod opieką rodziców lub dziadków odbyły pielgrzymkę do Krzeszowa. Zorganizowana ona została przez s. Emanuelę i ks. proboszcza M. Makowskiego. Głównym punktem była uroczysta msza św. w Bazylice Matki Bożęj Łaskawej w Krzeszowie, którą sprawował biskup Stefan Cichy. Potem była dalsza część programu czyli wycieczka do Western City w Karpaczu. Było wiele atrakcji i dobrej zabawy. Dzieci i dorośli wrócili zadowoleni. Zdjęcia w galerii zdjęć wykonał p. Radosław Grudziński.

2014-06-04 18:26

Olimpiada w PZS

Na obiektach sportowych Powiatowego Zespołu Szkół i pod opieką PZS zostały dzisiaj rozegrane lekkoatletyczne zawody sportowe, które organizator nazwał I Olimpiadą Lekkoatletyczną. Nasza reprezentacja dziewcząt i chłopców w ogólnej klasyfikacji zajęła IV miejsce. W poszczególnych konkurencjach nasi zawodnicy i zawodniczki na podium gościli częściej. Wyniki szczegółowe na stronach portalu chojnow.pl.

2014-06-03 23:34