Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego.

W ostatni piątek w naszej szkole odbył się kolejny, coroczny Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego. Brało w nim udział ponad 70 uczennic i uczniów z 7 szkół podstawowych. Rywalizacja była bardzo zacięta. Różnice punktowe pomiędzy uczestnikami - minimalne. Na szczególne uznanie zasługują uczniowie, którzy brali udział w konkursach z obydwu języków. Gratulacje dla laureatów. Podziękowania dla organizatorek konkursu: p. Piróg, p. Lewickiej, p. Olszańskiej i p. Kostyszyn. WYNIKI: JĘZYK NIEMIECKI – KLASY 4 1.MARCIN SOKOŁOWSKI SP OKMIANY 2.GRZEGORZ BOJCZUK SP3 CHOJNÓW 3.IGOR GÓRSKI SP OKMIANY JĘZYK NIEMIECKI – KLASY 5 1.GRACJAN POTĘCKI SP1 ZŁOTORYJA 2.MATEUSZ POTĘCKI SP1 ZŁOTORYJA 3.OSKAR OKRĘGLICKI SP1 ZŁOTORYJA, PATRYCJA SZAWARYN SP OKMIANY JĘZYK NIEMIECKI – KLASY 6 1.NATALIA STARUCH SP NIEDŹWIEDZICE 2.DAWID KAŁUŻNY SP3 CHOJNÓW, KAMIL KEKLAK SP OKMIANY MAGDA CHADAŁA SP3 CHOJNÓW, ZOFIA ŁUCKA SP NIEDŹWIEDZICE JĘZYK ANGIELSKI – KLASY 4 1.BORYS KUDRYŃSKI SP ROKITKI 2.GRZEGORZ BOJCZUK SP3 CHOJNÓW 3.ALICJA ŁOPUSZYŃSKA SP ROKITKI JĘZYK ANGIELSKI – KLASY 5 1.WERONIKA GRZANKA SP3 CHOJNÓW 2.KRYSTIAN JASTRZĘBSKI SP3 CHOJNÓW 3.MICHAŁ KRYNICKI SP3 CHOJNÓW 4.JAKUB WENGRZYN SP4 CHOJNÓW WYRÓŻNIENIA 1.GABRIELA SPES SP3 CHOJNÓW 2.HANNA KONARZEWSKA SP3 CHOJNÓW, HANNA CHOPKOWICZ SP4 CHOJNÓW 3.MIŁOSZ CICHOCKI SP4 CHOJNÓW 4.SZYMON JANCZAK SP NIEDŹWIEDZICE 5.JULIA ROMANIAK SP BUDZIWOJÓW

2014-05-24 19:51

Nagrody w konkursie o papieżu.

W dniu wczorajszym s. Emanuela oraz p. H. Malak-Fotiadis wręczały nagrody i wyróżnienia, które zostały przyznane w konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Brało w nim udział ponad 100 uczniów. Oprócz nagród i wyróżnień każdy z uczestników otrzymał upominek.

2014-05-24 19:37

Majowy Festyn Trójki.

22 maja odbył się już po raz 15-ty Majowy Festyn Trójki. W tym roku pogoda nie pozwoliła na sobotni termin i w związku z tym festyn został przełożony na dzień 22 maja, czyli wczoraj. Tym razem słońce i temperatura nie zawiodła. Nie zawiedli też ci, którzy przyszli na festyn. Impreza przygotowana przez całą społeczność szkolną: uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły zgromadziła wczoraj dużą rzeszę naszych sympatyków. Na placu przed szkołą można było zobaczyć występy wszystkich szkolnych grup i solistów. Na boisku szkolnym został rozegrany mecz piłki nożnej dziewcząt, w którym nasza reprezentacja zmierzyła się z reprezentacją dziewcząt z Gimnazjum nr 1. Mecz wygrały nasze piłkarki. Na scenie panie prowadzące: B Kruk i U. Chmielewska zachęcały publiczność do korzystania z przygotowanych atrakcji: pysznych gofrów i zapiekanek, kiełbasek, waty cukrowej, pajdy chleba, smacznego ciasta i napojów. Przygotowano kiermasz taniej książki, gry zręcznościowe z nagrodami, zabawkę za złotówkę. Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu painball'em czy z łuku, powspinać się na dmuchane zamki. Odbyła się licytacja przekazanych super atrakcji piłkarskich: kompletu gadżetów Manchesteru United oraz piłki Zagłębia Lubin. Licytacja obrazów chojnowskich plastyków zaspokoiła gusty artystyczne zgromadzonych. Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej połączone z konkursami przeprowadziła p. E. Kiełbasa z legnickiego oddziału KRUS. Funkcjonował kącik pielęgniarski oraz punkt pomocy logopedycznej. Jako gwiazda wieczoru na scenie wystąpił zespół Rok Starsi, który posiada w naszej szkole liczną grupę fanów (a w zasadzie przede wszystkim liczną grupę fanek). Harcerska grochówka przygotowana przez jak zwykle niezawodną grupę pod kierownictwem p. A. Skalskiego i P. Wróbla cieszyła się dużym powodzeniem już podczas sobotniego podejścia do festynu. Impreza nie odbyła by się, gdyby nie było, jak zwykle niezawodnej pomocy rodziców pod wodzą p. M. Wierzbickiej. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w prace przy festynie.

2014-05-24 00:22

Zajęcia wf klas I.

Wykorzystując piękną pogodę klasy I rywalizowały na boisku.

2014-05-24 00:15

Przedstawienie klasy IIb.

Z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin naszej patronki Marii Konopnickiej, klasa IIIb pod opieką swojej wychowawczyni przygotowała przedstawienie. Były wiersze Marii Konopnickiej, piosenki, zgadywanki.

2014-05-21 21:57