Rocznica bitwy pod Chojnowem.

W ostatni weekend obchodzona była dwusetna rocznica bitwy pod Chojnowem, którą stoczyły ze sobą powracające z Rosji wojska napoleońskie i wojska pruskie. Nasza szkoła - a w zasadzie uczniowie szkoły - mieli również swój udział w obchodach tej rocznicy. Natalia Kamińska zajęła II miejsce w konkursie plastycznym, którego tematem była właśnie ta potyczka. Otrzymała nagrodę z rąk Wójta Gminy Chojnów i Dyrektora Gimnazjum nr 2. Kuba Kudelski z kolei brał udział w małej rekonstrukcji bitwy, przebrany w mundur wojsk pruskich.

2013-05-27 22:34

Konkurs językowy w SP1 w Złotoryi.

W przyjacielskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi odbył się VI Powiatowy Konkurs Językowy „Jak Cię słyszą, tak Cię piszą”. W konkursie oprócz szkół z miasta i powiatu złotoryjskiego brała udział reprezentacja naszej szkoły. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Na zakończenie konkursu pani dyrektor Bożena Kraska wręczyła wyróżnienia i nagrody oraz przekazała gratulacje dla uczestników konkursu, podziękowania dla przygotowujących do niego oraz dla prowadzących i jury. Do zobaczenia za rok.

2013-05-23 20:23

Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów.

Jak co roku - również i w tym uczniowie klas III na zakończenie I etapu swojej edukacji biorą udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów - OBUT. Obie klasy III pod opieką swoich wychowawczyń pisały dzisiaj testy z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej. Wyniki porównawcze będą znane już za kilkanaście dni.

2013-05-21 21:13

Zajęcia z umuzykalnienia.

Artyści z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry zaprezentowali dzisiaj naszym uczniom niezwykle rytmiczną muzykę Czarnego Lądu. Korzystając z autentycznych instrumentów z tego kontynentu zagrali przede wszystkim muzykę ludów mieszkającym w środkowej części Aryki.

2013-05-21 21:12

Majowy Festyn Trójki.

18 maja odbył się kolejny, już 14-ty z kolei Majowy Festyn Trójki. Impreza jest wspólnym dziełem rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Dzięki ich zaangażowaniu oraz wszystkich ludzi dobrej woli festyn stał się uroczystością na stałe wpisaną w nasze środowisko lokalne. Program tegorocznego festynu zaspokoił różne gusta widowni. Były występy naszych szkolnych zespołów: Trójeczki, Synkopy, Piramidy. Wystąpili soliści m.in. Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Po raz pierwszy na naszym terenie zaprezentowali się adepci ju-jitsu z Jerzmianickiego Centrum Ju-Jitsu prowadzeni przez senshi Adama Zagdańskiego – 6 dan. Dzięki pomocy legnickiego Oddziału Terenowego KRUS drużyna pożarnicza, ratownicy medyczni i strażacy z chojnowskiej JRG PSPS zrobili pokaz pierwszej pomocy przedlekarskiej w symulowanym wypadku samochodowym. W punkcie pielęgniarskim badano ciśnienia krwi i poziom cukru oraz przeprowadzano przesiewowe badania logopedyczne. Swoje porady przekazywały pielęgniarki z Fundacji Europa Donna z Legnicy. Działała "Kawiarenka pod Chmurką", stoisko z tanią książką, i stoisko z pajdą chleba i kiszonym ogórkiem. Można było kupić smaczną kiełbaskę z grilla, chrupiące gorfy. Furorę robiły świeżo gotowane i sprzedawane na ciepło domowe pierogi. Konkurs rzutów dartami do celu zakończył się losowaniem nagród głównych. Zostały rozegrane dwa mecze w piłce nożnej pomiędzy zawodniczkami i zawodnikami Szkoły Podstawowej nr 3 a reprezentacją Gimnazjum nr 1. Odbyła się również aukcja prac chojnowskich plastyków - prace otrzymaliśmy od nich jako darowiznę. Można było poskakać na trampolinie oraz dmuchanych zamkach. Na zakończenie wystąpił Pan Jacek. Słowem - dla każdego coś miłego. Było słonecznie, radośnie i wesoło - bo temu miał właśnie służyć ten piknik. Podziękowania dla wszystkich ludzi zaangażowanych w organizację festynu i dla wszystkich darczyńców. Dyrekcja składa podziękowania darczyńcom i ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do organizacji festynu: rodzicom, dzieciom, pracownikom Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, Bankowi Spółdzielczemu w Chojnowie, kinu Helios Legnica, Castoramie Legnica, KFC Legnica, klubowi piłkarskiemu Zagłębie Lubin, piekarni Kupczyk – panu Andrzejowi Kupczykowi, Apis sp. z o.o. w Chojnowie, sklepowi Smyk w Chojnowie, sklepowi Żabka w Chojnowie, Agencji Wydawniczej Technopol – Częstochowa, PHU Bartek Bis – Panu Mieczysławowi Wróblewskiemu, Punktowi Sprzedaży - Plus GSM w Chojnowie, Pani Aleksandrze Chrząszcz, Pani Krystynie Czapskiej, Panu Alfredowi Gruszce, Pani Danucie Iwanickiej, Pani Marzenie Ficek, Państwu Dorocie i Januszowi Czapskim, Panu Julianowi Romaniakowi, Pani Halinie Chyb, Panu Tadeuszowi Łanickiemu, Panu Danielowi Mosiewiczowi, Zakład Tapicerski – Panu Szymańskiemu, PHU Małgorzata Sajnóg, Chojnowskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Chojnowie, chojnowskim harcerzom, Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnowie, Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Legnicy, Powiatowemu Zespołowi Szkół w Chojnowie Prace na aukcję przekazali: Ireneusz Józefczuk, Zbigniew Halikowski, Anna Pauch, Teresa Halikowska. Prace Grażyny Wróbel podarowane zostały przez osoby prywatne.

2013-05-19 19:08