Akademia Czystych Rąk Carex

Trwają prace przy projekcie Akademia Czystych Rąk Carex. Klasa IIIa pod opieką swojej wychowawczyni wykonywała tym razem prace plastyczne związane z projektem.

2013-04-12 22:44

Występ chóru Synkopa

W dniu dzisiejszym w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się IV Legnicki Przegląd Zespołów Wokalnych i Chórów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych pod nazwą "Śpiewająca Legnica". Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z zespołu Synkopa pod opieką p. Marii Pękali. Dziewczyny zaprezentowały trzy piosenki, które zostały wysoko ocenione przez jury. Synkopa zajęła II miejsce zdobywając tytuł i nagrodę Srebrnego Kamertonu. Gratulacje dla śpiewających chórzystek oraz dla dyrygenta.

2013-04-11 21:53

XXXIII konkurs wiedzy pożarniczej

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyły się eliminacje powiatowe XXXIII Konkursu Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. Naszą szkołę reprezentował laureat miejskiego etapu tego konkursu - ucz. kl. Vb Jakub Szczupak, którego przygotowywała p. Helena Malak-Fotiadis. Kuba nieznacznie otarł się o podium. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznym konkursie sięgnie po laur zwycięzcy. W kategorii uczniów gimnazjum miasto Chojnów reprezentowali byli uczniowie naszej szkoły, którzy są obecnie uczniami Gimnazjum nr 1, gdzie przygotowuje ich p. Dariusz Wołoszyn. Natalia Bałaj zajęła w tej kategorii III miejsce.

2013-04-05 22:18

Podsumowanie konkursu SKO.

Klasa Ib pod opieką swojej wychowawczyni przedstawiła dziś dzieciom z młodszych klas krótkie przedstawienie o oszczędzaniu. Spotkanie było jednocześnie podsumowaniem ogłoszonego wcześniej konkursu plastycznego pod tytułem: "Oszczędzam w SKO, bo marzę o...". Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez chojnowski oddział banku PKO BP.

2013-04-05 22:17

Sprawdzian klas VI

4 kwietnia uczniowie klas VI pisali sprawdzian szóstoklasisty. Jest on podsumowaniem i sprawdzeniem wiedzy, którą zdobyli podczas 6 lat nauki w szkole podstawowej. Do tegorocznego sprawdzianu w naszej szkole przystąpiło 60 uczniów piszących go w 5 salach. Na Dolnym Śląsku pisało go ponad 24 tys. szóstoklasistów. Wyniki będą znane pod koniec maja. Arkusze tegorocznego sprawdzianu do obejrzenia tutaj - http://oke.wroc.pl/images/library/File/pdfy/S1_132.pdf

2013-04-05 22:16