Dolnośląski Klaster Edukacyjny

W siedzibie zarządu Legnickiej Specjalnej Stery Ekonomicznej S.A., w obecności prezesa LSSE p. Przemysława Bożka odbyło się podpisanie umów współpracy pomiędzy LSSE w Legnicy a 4 szkołami, w tym Szkołą Podstawową nr 3 w Chojnowie o przystąpieniu do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego LSSE S.A. w Legnicy. Umowa pozwala na współpracę poprzez m. in. organizowanie warsztatów szkolnych, wyjazdów studyjnych, praktyk, staży, inicjowanie, kreowanie i wdrażanie Zawodowych Projektów Edukacyjnych, wspieranie transferu wiedzy pomiędzy partnerami, animowanie kontaktów formalnych i nieformalnych w ramach Klastra, pozyskiwanie nowych partnerów. Pomoże również w organizacji przedsięwzięć związanych z wyborem dalszego kształcenia dla naszych absolwentów. Zdjęcia: LSSE

2021-12-08 21:01

Debata w klasie 6a.

Dnia 7 grudnia bieżącego roku szkolnego klasa 6 a uczestniczyła w programie profilaktycznym "Debata" prowadzonym przez doświadczone terapeutki P. Krystynę Kuźmiak i P. Teresę Gruszczyńską. Celem programu było: * ujawnienie głębokich sprzeczności w stereotypowych przekonaniach w relacjach zyski i straty, w poglądach na temat picia alkoholu przez młodzież *uświadomienie ukrytych strat w związku z piciem alkoholu, paleniem papierosów, zażywaniem innych środków psychoaktywnych *głoszenie postulatów chroniących młodych ludzi przed skutkami zażywania substancji psychoaktywnych *ukazanie możliwości poszukiwania stylów dobrego życia bez pomocy alkoholu i innych używek *nabycie wiedzy o konsekwencjach Uczniowie byli współrealizatorami programu i aktywnie w nim uczestniczyli. Podajemy postulaty wypracowane przez naszą młodzież: 1. Postanowienie-do 18 roku życia nie pijemy alkoholu. 2. Na godzinach wychowawczych uczymy się odmawiania. 3. Wykonujemy plakaty o tematyce antyalkoholowej "Stop piciu", "Stop paleniu papierosom". 4. Zająć się nauką. 5. Rozwijać swoje zainteresowanie-hobby. 6. Prawdziwych przyjaciół szukamy wśród osób, które nie piją alkoholu. 7. Przeprowadzić po programie "Debata" akcję antyalkoholową i antynikotynową w klasach młodszych. Drodzy Rodzice już wkrótce "Debata" również dla Was. Zachęcamy do uczestnictwa w programie(będzie to okazja do rozmowy z dziećmi na ważny dla nich temat). Bożena Zawadzka i Helena Malak-Fotiadis Zdjęcia Bożena Zawadzka.

2021-12-07 22:30

Mikołaj w szkolnej świetlicy.

Zdjęcia Kamila Sławińska

2021-12-07 22:26

Odwiedziny górnika na szkolnej świetlicy

Zdjęcia Kamila Sławińska.