UWAGA RODZICE!

W związku z sytuacją epidemiologiczną wprowadzam zakaz wstępu rodziców i osób postronnych na teren szkoły. Dla rodziców, opiekunów, osób odbierających dzieci dostępny jest jedynie parter przed schodami (przy automatach) oraz szatnia. Bardzo proszę o przestrzeganie tego zakazu. Mariusz Szklarz dyrektor szkoły

2020-03-10 15:28

Akcja Koala.

Parę tygodniu temu została ogłoszona akcja Koala. Oto raport końcowy. Akcja była pomysłem Klary Kołodziej i Franciszka Olszewskiego i była przez nich koordynowana. Pieniądze zebrane od wszystkich darczyńców zostały przekazane przelewem poprzez prywatne konto na rzecz australijskiej organizacji WIRES Australian Wildlife Rescue Organisation zajmującej zbiórką funduszy i wspomaganiem zwierząt w Australii (https://www.wires.org.au). Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tą akcję. Dzięki Wam przekazano 380 dolarów australijskich, które pomogą fundacji w jej statutowej działalności. Oto treść informacji do fundacji przekazanej razem z dotacją. Hallo from Poland, happy World Wildlife Day. Please find attached the PayPal donation confirmation. Money transfer on the behalf of the pupils & students of the Elementary School # 3 from Chojnów/ Poland. The fundraising AKCJA KOALA originators & coordinators: Klara Kołodziej & Franciszek Olszewski, Class 5A., supported by: Mrs. Bernarda Borkowska the Class 5 A form teacher & Mr. Mariusz Szklarz, the Elementary School # 3 Headmaster. Otrzymaliśmy również potwierdzenie od fundacji: Thank you so much and please thank all the students at your elementary school. We are working hard with all the rescued animals and we are working on longer term plans to help restore habitat and to help the many species who have endangered populations. Podziękowania dla p. Miłosza Kołodzieja za opiekę organizacyjną nad tą zbiórką.

2020-03-03 23:20

Walentynki.

W ostatnich dniach funkcjonowała w szkole poczta walentynkowa. Pod opieką poczmistrzyni – p. Magdaleny Książek pracownice poczty miały pełne ręce roboty zbierając i przekazując mniejsze i większe liściki w kształcie serca.

2020-03-03 23:17

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO) Warszawa, 24.02.2020 r. W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i: 1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to: • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. 2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel). a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę. b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to: • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. 3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół. Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu. Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej. Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.

2020-03-02 08:54

Pasowanie na czytelnika.

W dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Zostało ono poprzedzone przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klas starszych.

2020-02-28 22:09