Warsztaty świąteczne.

Pod opieką p. J. Piróg, M. Spes, A. Bieleckiej i J. Sawickiej klasy szóste braly dzisiaj udział w warsztatach, podczas których uczniowie wykonywali świąteczne prezenty. Będą one sprzedawane już od jutra na kiermaszu, który został zorganizowany w holu szkoły.

2015-12-08 22:05

Mikołaj w szkole.

W poniedziałek Mikołąj odwiedził dzieci w szkole. Uczniowie poszczególnych klas witali Mikołaja i jego świtę piosenkami i wierszykami. Był też czas na wspólną zabawę. A później - wręczanie prezentów dla wszystkich dzieci. Nauczyciele i pracownicy szkoły również otrzymali słodkie upominki.

2015-12-07 21:09

Barbórka.

Z okazji Dnia Górnika w piątek klasy Ib i Ic w świetlicy szkolnej brały udział w spotkaniu z górnikiem. Nasze zaproszenie przyjął pan Andrzej Berezowski, który przez 25 lat pracował w tym zawodzie. Dzieci były zachwycone mundurem, szpadą oraz górniczym czakiem. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o trudach pracy pod ziemią. Pan Andrzej przybliżył też dzieciom znaczenie Barbórki i tradycji górniczych. Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie. Wszyscy chętnie przymierzali czako i pozowali z zaproszonym gościem. Urszula Bisiorek

2015-12-07 19:18

Mikołaj.

W szkole pojawił się Mikołaj ze swoją świtą. Dzisiaj nie miał za dużo czasu na rozdawanie prezentów uczniom. Do nich przyjedzie w poniedziałek. Dzisiejszą wizytę poświęcił na odwiedzenie urzędów, przychodni, biblioteki, muzeum, poradni, zakładów, sklepów oraz ośrodka Niebieski Parasol. Wszędzie zostawiał prezenty. Najpiękniejszym podziękowaniem był uśmiech ludzi, z którymi się spotykał.

2015-12-04 21:40

Górnik w szkole.

Na zaproszenie wychowawczyni klasy Id, z okazji święta górniczego Barbórki do pierwszaków przyjechał p. Robert Sidor, który pracuje w KGHM. P. Robert opowiadał dzieciom o swojej ciężkiej pracy, o ciekawostkach z kopalni, o maszynach i urządzeniach. I odpowiadał na wiele pytań związanych z tą pracą. Odwiedził również klasę IIc. Wszystkiego najlepszego p. Robercie z okazji Pana święta.

2015-12-04 21:38