Majowy Festyn Trójki

28 maja odbył się kolejny, już 11-ty z kolei Majowy Festyn Trójki. Impreza jest wspólnym dziełem rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich ludzi dobrej woli festyn stał się uroczystością na stałe wpisaną w nasze środowisko lokalne. Program tegorocznego festynu zaspokoił różne gusta widowni. Były występy naszych szkolnych zespołów: Trójeczki, Synkopy, Piramidy i grupy teatralnej Aja. Wystąpiły dzieci przygotowujące się do Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Swoje umiejętności zaprezentowali chojnowscy młodzi bokserzy trenowani pod czujnym okiem p. Arkadiusza Lewandowskiego. Dzięki pomocy legnickiego Oddziału Terenowego KRUS ratownicy medyczni i strażacy zrobili pokaz pierwszej pomocy przedlekarskiej. W punkcie pielęgniarskim badano ciśnienia krwi i poziom cukru oraz przeprowadzano przesiewowe badania logopedyczne. Gościnnie wystąpił zespół folklorystyczny Diabołki. Przyjechały oldtimery, którymi zajmuje się cała rodzina p. Kościków. Działała "Kawiarenka pod Chmurką", stoisko z tanią książką, zabawką za 2 zł i stoisko z pajdą chleba i kiszonym ogórkiem. Można było kupić smaczną kiełbaskę z grilla i zrobić profesjonalny makijaż. Został rozegrany turniej piłki nożnej chłopców. Konkurs rzutów dartami do celu zakończył się losowaniem nagród głównych. Odbyła się również aukcja prac chojnowskich plastyków - prace otrzymaliśmy od nich jako darowiznę. Można było poskakać na trampolinie oraz postrzelać paintballem. Na zakończenie wystąpił zespół "Haward Band". Słowem - dla każdego coś miłego. Było słonecznie, radośnie i wesoło - bo temu miał właśnie służyć ten piknik. Podziękowania dla wszystkich ludzi zaangażowanych w organizację festynu i dla wszystkich darczyńców.

2011-05-29 11:38

Wycieczka do Myśliborza.

Kolejna klasa z wychowawczynią - p. D. Dziembulak oraz p. H. Malak-Fotiadis odwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu. Tym razem dzieci z klasy IIIa pod kierunkiem opiekunów z centrum odbyły zajęcia w ośrodku oraz terenowe związane z edukacją ekologiczną. A potem - kiełbaski z ogniska.

2011-05-29 11:23

Podsumowanie konkursu "Pod bocianim gniazdem" w Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach.

W Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach odbyło się dzisiaj podsumowanie konkursu "Pod bocianim gniazdem" zorganizowanym przez szkolne koło TPD. Dla zaproszonych gości i wyróżnionych uczestników dzieci ze szkoły przedstawiły program związany z bocianami. Później - p. dyrektor Violetta Urban oraz zaproszeni goście wręczali nagrody dla wyróżnionych. Z naszej szkoły za swoje prace otrzymała je trójka dzieci. A później - piknik w słonecznym plenerze.

2011-05-24 20:12

Odwiedziny w szkole magika.

W ramach prac nad programem Comeniusa - Kolory magii, naszą szkołę odwiedził słynny magik - Konrad Kuhnert. Pan Kuhnert przedstawił dzieciom dwa programy - dla dzieci z klas młodszych i klas IV-VI. Dzieci "pomagały" magikowi w jego pokazach. Można było zobaczyć sztuczki ze sznurkami, chusteczkami, monetami, kartami. Za swoje pokazy zebrał zasłużone brawa. Pan Konrad jest absolwentem naszej szkoły.

2011-05-24 20:08

Comenius - Bułgaria.

W dniach 26-30 kwietnia 2011r odbyło się spotkanie partnerów projektu Comeniusa „Rhytm of life”. Nauczyciele z Węgier, Rumunii i Polski byli gośćmi Bułgarów. Spotkaliśmy się w stolicy Bułgarii- Sofii. W skład grupy polskiej weszły nauczycielki chojnowskiej Trójki: Agnieszka Bielecka, Urszula Chmielewska, Justyna Piróg, Halina Salastowicz i Mirosława Spes.

2011-05-23 19:04