Występ magika.

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedzili artyści z Ukrainy. Swoje umiejętności magiczne zaprezentował p. Aleksander Tkacz wraz z asystentami. W pokazach wzięli udział również nasi uczniowie. Janek i Amelka wyczarowywali supełki ze sznurków, Damianowi zniknęła głowa i później został zamieniony w królika. Zuzia wyczarowała z papierków prawdziwego dolara. Marcelina wyczarowała cukierki. Najciekawsze przeżycia miała p. Pauch, którą iluzjonista przecinał piłą mechaniczną. Oczywiście wyszła z tego bez szwanku. Występujący zebrali za swoje pokazy zasłużone brawa.

2015-02-26 19:20

Wycieczka klas II

Klasy IIa i IIb odwiedziły Manufakturę Ceramiki w Bolesławcu. Uczniowie zostali oprowadzeni po zakładzie produkcyjnym. Mieli okazję zobaczyć, jak powstają naczynia w charakterystycznej kolorystyce i wzornictwie. Największą atrakcją były warsztaty. Każde dziecko pod okiem fachowca samodzielnie zdobiło miseczkę i talerzyk. Naczynia pozostawiono do wypalenia. Teraz czekamy na przesyłkę, ciekawi, jaki będzie efekt naszej pracy. Wychowawczynie B. Kruk i U. Chmielewska

2015-02-25 21:38

Zajęcia z umuzykalnienia.

Kolejny koncert muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej poświęcony był "liczeniu muzyki". Artyści wyjaśniali co to jest metrum muzyczne oraz zagrali utwory rózniące się właśnie tym metrum. Uczniowie mogli m. in. usłyszeć rewelacyjny utwór jazzowy "Take Five" Paula Desmonda z "The Dave Brubeck Quartet" oraz wiele innych.

2015-02-24 21:35

Dyskoteka walentynkowa.

W ostatni piątek, tuż przed Walentynkami samorząd uczniowski ze swoim opiekunem zorganizował dla uczniów klas IV-VI szkolną dyskotekę.

2015-02-16 23:11

Walentynki w szkole.

Z okazji Walentynek w szkole, jak w poprzednich latach, działała Poczta Walentynkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Mieli dość dużo pracy ale "pocztowcy" działali rewelacyjnie i z uśmiechem. Trzecioklasistów odwiedzili uczniowie z Gimnazjum nr 2 wraz z opiekunem, którzy zawitali do nas w ramach ogólnopolskiej akcji z ekowalentynkami.

2015-02-14 22:39