zDolny Ślązaczek

W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje szkolne konkursu „Zdolny Slązaczek”, który sprawdza wiedzę z języka polskiego, matematyki i przyrody. W szkolnych eliminacjach wzięło udział 7 uczniów z klasy VIa. Nad całością czuwała p. M. Szczepanowska.

2014-10-15 22:36

Festiwal Nauki na chojnowskim Rynku.

W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Festiwalu Nauki zorganizowanym w ramach programu EduScience. Chojnowski Rynek wypełnił się sceną i namiotami, gdzie królowała Nauka. Tematyczne prezentacje skupiły uwagę dzieci, które również mogły same uczestniczyć w eksperymentach.

2014-10-15 22:34

Tort w klasie Ia.

Po pasowaniu na pierwszoklasistę uczniowie z klasy Ia otrzymali pyszny tort. Upiekła go jedna z mam i dzisiaj wraz z dwoma innymi mamami przyniosła nowo pasowanym uczniom. Piękny tort z imionami wszystkich uczniów szybko znikał z talerzyków.

2014-10-15 22:32

Nowe prace w szkolnych galeriach.

Galeria „Na piętrze” prezentuje nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.

2014-10-15 22:30

Pasowanie klas pierwszych.

W dniu dzisiejszym w bardzo uroczystej scenerii odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły. W gościnne progi Domu Schrama przybyły pierwszaki, ich rodzice, opiekunowie, babcie, dziadkowie, nauczyciele, wychowawcy oraz zaproszeni goście z Burmistrzem Miasta Chojnowa Janem Serkiesem na czele. Krótki "test" przygotowała dla nich para królewska grana przez uczniów szkolnego koła teatralnego Aja. Pierwszaki odpowiadały śpiewająco. Później nastąpiła uroczysta część ślubowania i samo pasowanie dokonane przez dyrektora, wicedyrektora i burmistrza. I oczywiście prezenty ufundowane przez Radę Rodziców, PZU oraz Bank PKO BP.

2014-10-14 21:02