Zajęcia z umuzykalniania.

Naszych uczniów odwiedzili muzycy w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem - w comiesięcznych lekcjach z muzyką - zaprezentowali muzykę wiosenną. Była "Wiosna" z "Czterech pór roku" Vivaldiego, "Lot trzmiela" Rimsky-Korsakowa, "Odgłosy wiosny" Straussa, "Wiosna" Griega oraz parę innych słonecznych rytmów.

2014-03-13 20:54

Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom.

W ostatni piątek zostały rozegrane eliminacje miejsko-gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. To już XXXIV edycja tego turnieju. Jak co roku biorą w nim udział nasi uczniowie przygotowywani przez p. Helenę Malak-Fotiadis. I jak co roku zajmują czołowe miejsca. Reprezentantem miasta w kolejnym etapie turnieju będzie uczeń naszej szkoły z klasy VIb Jakub Szczupak. Gratulacje dla zwycięzcy i podziękowania dla opiekuna.

2014-03-09 16:26

Miejskie eliminacje Pegazika.

W eliminacjach miejskich konkursu recytatorskiego Pegazik wzięła udział trójka naszych laureatów. II miejsce zajęła w nich Marta Klimczyk, III miejsce Karolina Czerniawska. Gratulacje dla wszystkich naszych uczestniczek tego etapu.

2014-03-09 16:23

Filcowanie z klasą IVb.

Klasa IVb ze swoją wychowawczynią zaprosiła na zajęcia p. Elwirę Kądziołkę z chojnowskiego MOKSiR, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty z frotowania. Każdy z uczniów zaopatrzył się w niezbędne materiały i pomoce. Nad postępem prac czuwała p. Elwira, p. Bielecka i p. Malak-Fotiadis, które również wspomagały dzieci w ich robótkach. Efekt końcowy prac zostanie zaprezentowany za tydzień.

2014-03-06 22:19

Zasady rekrutacji uczniów.

Zasady rekrutacji uczniów (§ 49 statutu szkoły) 1. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmowane są dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą 7 lat (od roku szkolnego 2014/15 – 6 lat) i nie odroczono im obowiązku szkolnego, a także dzieci, w stosunku do których wyrażona zgodę na wcześniejsze przyjście do szkoły (od 2014 r. – 5 lat). 2. Dziecko jest zapisywane do klasy pierwszej szkoły podstawowej z rocznym wyprzedzeniem na listę. 3. Do szkoły podstawowej przyjmuje się: 1) z urzędu – dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, 2) na prośbę rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły – po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przez komisję powołaną przez dyrektora szkoły, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, 3) postępowanie rekrutacyjne przeprowadza się do dn. 30 kwietnia roku poprzedzającego dany rok szkolny; w uzasadnionych przypadkach termin może ulec przedłużeniu, 4) rodzic (prawny opiekun) składa w sekretariacie podanie o przyjęcie dziecka do szkoły do 15 kwietnia roku poprzedzającego dany rok szkolny, jeżeli dziecko mieszka poza obwodem szkoły do wniosku dołącza uzasadnienie, 5) w przypadku, gdy liczba wolnych miejsc jest mniejsza niż liczba podań, komisja rekrutacyjna przy rozpatrywaniu podań o przyjęcie dziecka mieszkającego poza obwodem szkoły przyznaje dodatkowe punkty jeżeli: a) w szkole obowiązek spełnia rodzeństwo ucznia – 2 pkt b) miejsce pracy rodziców znajduje się w pobliżu szkoły – 2 pkt c) w obwodzie szkoły mieszkają krewni dziecka (babcia, dziadek, itp) wspierający rodziców (prawnych opiekunów) w celu zapewnienia mu należytej opieki – 2 pkt d) inne, ważne uzasadnienie rodziców (prawnych opiekunów) – 1 pkt O przyjęciu w tym przypadku decyduje liczba zdobytych punktów. 4. Do klasy programowo wyższej przyjmuje się ucznia na podstawie podania, świadectwa i odpisu arkusza ocen. 5. W sprawie przydziału dzieci przyjętych do szkoły do określonych oddziałów klasowych decyzję podejmuje Dyrektor Szkoły.

2014-02-28 12:08