Zajęcia z umuzykalniania.

22 stycznia znowu odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej. Tym razem zaprezentowali muzykę karnawałową. Prowadzący "zawiózł" dzieci do Wiednia, gdzie odbywa się najwięcej bali karnawałowych w tym czasie, a muzycy zagrali muzykę związaną z tym okresem i miejscem.

2014-01-23 21:27

Podziękowania od Lecha Wałęsy.

W listopadzie uczniowie naszej szkoły brali udział we flash mobie zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Chojnowie (więcej pisaliśmy o tym w listopadzie 2013 r.). W nagrodę za zajęcia I miejsca w Polsce część uczestników tego wydarzenia odwiedziła Lecha Wałęsę w instytucie jego imienia w Gdańsku. Dla każdej ze szkół i przedszkoli uczestniczących w projekcie Lech Wałęsa wystosował specjalne podziękowanie z jego podpisem. Nasza szkoła również je otrzymała - jest ono powieszone w holu szkoły. A zdjęcie w galerii zdjęć. Gratulacje i podziękowania dla organizatorów akcji.

2014-01-20 21:33

Występ Synkopy w koncercie kolęd w Legnicy.

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy odbył się kolejny koncert. Tym razem mogliśmy posłuchać kolęd, pastorałek oraz świątecznych utworów w innych językach. Utwory w wykonaniu Legnickiej Orkiestry Symfonicznej oraz Chóru Madrygał pod dyrekcją Dariusza Rzonca wzbudziły w publiczności zachwyt i wzruszenie. Można było jeszcze posłuchać Nadii Stanisławskiej (skrzypce), Agnieszki Justyny Szumiło (sopran), Zespołu Synkopa Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, Chóru Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Bolesławcu, Chóru Poco A Poco SP nr 16 w Legnicy, Chóru Szkoły Podstawowej w Kościelcu "Do, re, mi", Chóru Gimnazjum nr 4 w Legnicy, Chóru Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy, Chóru SP w Bieniowicach, Zespołu Wokalnego z SP w Rosochatej. Fot. Zbigniew Pawełek Wiadomości z portalu elegnickie.pl

2014-01-20 21:32

Podziękowania dla KPD.

Szkolne Koło Przyjaciół Dzieci wsparło charytatywną akcję TPD "Uśmiech pod choinkę - 2013" polegającą na zbiórce zabawek dla domów dziecka. Za wsparcie otrzymaliśmy podziękowanie i dyplom od Prezesa Zarządu TPD w Legnicy.

2014-01-20 21:31

Próbny sprawdzian kl. VI

Klasy VI pisały dziś próbny sprawdzian. Wyniki już wkrótce.

2014-01-09 21:40