Nagrody w konkursie plastycznym.

Na początku lutego tego roku Komitet Organizacyjny Krajowej Wystawy Filatelistycznej Chojnów 2013 zaprosił dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Chojnów na przestrzeni wieków". Przekazano do wszystkich szkół i innych ośrodków nauczania Regulamin Konkursu Plastycznego, ponadto w lutym na stronach chojnow.pl umieszczono informację o tym konkursie. Prace plastyczne dotyczyły projektu na znaczek pocztowy lub kartkę pocztową. Rozstrzygnięcie nastąpiło 5 kwietnia. Jury składające się pracowników kultury i filatelistów wyłoniło zwycięzców. Grand Prix otrzymał Dawid Szczoczarz z kl. Vb naszej szkoły. Nasze uczennice: Magdalena Chadała, Jagoda Bielecka oraz Justyna Kubik zajęły trzy równorzędne drugie miejsca. Gratulacje dla wyróżnionych. Więcej informacji o konkursie na stronach Zarządu Głównego Polskiego Związku Filatelistów - http://www.zgpzf.pl

2013-06-02 13:48

Zdjęcia klas 2013.

W galerii umieszczono zdjęcia klas z lutego 2013 r. Brakuje tylko zdjęcia klasy IIb.

2013-06-02 13:47

Mali rycerze z klasy Ib.

Dnia 24 maja br. uczniowie z kl. I b, pod opieką wychowawczyni i rodziców, udali się na wycieczkę do Ostaszowa, gdzie przebywali w średniowiecznym obozowisku rycerskim. Dzieci zapoznały się między innymi z ekwipunkiem rycerzy, narzędziami kar i tortur, machinami wojennymi. Następnie zwiedziły chatkę czarownicy i wysłuchały opowieści i legend średniowiecznych. Każdy uczeń wcielił się w postać rycerza i wziął udział w torze przeszkód, w strzelaniu z łuku, turnieju rycerskim i zabawach zręcznościowych. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- Łowiecko - Rybackiego, w którym zgromadzono około 150 zwierząt niemal z całego świata. Podczas wyjazdu można było zobaczyć także żywe zwierzęta, np. dziki, pawie, kozy, gęsi. Była również przejażdżka bryczką i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Zakupione pamiątki i zdjęcia, długo będą przypominały dzieciom miło spędzony czas w Ostaszowie.

2013-05-27 22:36

Rocznica bitwy pod Chojnowem.

W ostatni weekend obchodzona była dwusetna rocznica bitwy pod Chojnowem, którą stoczyły ze sobą powracające z Rosji wojska napoleońskie i wojska pruskie. Nasza szkoła - a w zasadzie uczniowie szkoły - mieli również swój udział w obchodach tej rocznicy. Natalia Kamińska zajęła II miejsce w konkursie plastycznym, którego tematem była właśnie ta potyczka. Otrzymała nagrodę z rąk Wójta Gminy Chojnów i Dyrektora Gimnazjum nr 2. Kuba Kudelski z kolei brał udział w małej rekonstrukcji bitwy, przebrany w mundur wojsk pruskich.

2013-05-27 22:34

Konkurs językowy w SP1 w Złotoryi.

W przyjacielskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi odbył się VI Powiatowy Konkurs Językowy „Jak Cię słyszą, tak Cię piszą”. W konkursie oprócz szkół z miasta i powiatu złotoryjskiego brała udział reprezentacja naszej szkoły. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Na zakończenie konkursu pani dyrektor Bożena Kraska wręczyła wyróżnienia i nagrody oraz przekazała gratulacje dla uczestników konkursu, podziękowania dla przygotowujących do niego oraz dla prowadzących i jury. Do zobaczenia za rok.

2013-05-23 20:23