uczestnicy spotkania

Sportowa Przygoda z Detektywem Zdrówko.

Podziękowania dla Bartosza Gębali, Agnieszka Bielecka, Justyny Piróg , Bernardy Borkowskiej, Mariusza Nawrockiego za objęcie organizacyjne tej imprezy, Bożeny Pawłowskiej za wsparcie medyczne, Dyrektora Powiatowy Zespół Szkół Mariusza Kowalczyka za wynajęcie hali sportowej, dla animatorów ze Szkolnych Klubów Sportowych za poprowadzenie tej imprezy oraz dla Sofii Ennaoui za jej udział.

2023-11-14 20:37

plakat do programu

Program "Razem łatwiej"

Szkoła bierze udział w programie polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego.
Program realizowany jest przy współpracy firmy Cogito oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

2023-11-14 13:30

spotkanie edukatorki z pierwszakami

Spotkanie klas 1 ze specjalistą z legnickiego sanepidu p. Katarzyną Łochowską.

2023-11-14 13:27

spotkanie rodziców z edukatorkami

Szkoła edukuje Rodziców!

Rok szkolny 2023/24 obfituje w liczne programy profilaktyczno- wychowawcze dla rodziców.
1. Dnia 30 października rodzice klas 3a i 3b uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem, terapeutą p. Krystyną Kuźmiak. Na spotkaniu omówiona została realizacja Programu profilaktycznego „Cukierki”, którego uczestnikami były dzieci klas 3a i 3b. To nie jedyny punkt tego spotkania. Rodzice pod kierunkiem p. psycholog zastanawiali się, jakie są potrzeby ich dzieci i w jaki sposób je zaspakajać. Wypracowali długą listę potrzeb. Dowiedzieli się, jak o nie dbać i czego w relacjach z dziećmi nie należy robić.
2. Dnia 6 listopada rodzice klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu ze specjalistą z legnickiego sanepidu p. Katarzyną Łochowską. Tematem spotkania była: „Depresja u dzieci i młodzieży i jak sobie z nią radzić.”
3. Dnia 13 listopada rodzice klas 6a i 6b uczestniczyli w spotkaniu z p. K. Kuźmiak. Podczas tego spotkania omówiono przeprowadzony program profilaktyczno-wychowawczy „Debata”, którego współrealizatorami były dzieci z klas 6a i 6b.
Pani psycholog przeprowadziła również program „Debata” dla ww. rodziców. Celem spotkania było:
- dostarczenie podstawowych informacji na temat środków uzależniających w tym dopalaczy i związanych z nimi zagrożeń dla dzieci i młodzieży
- zwiększenie świadomości i wrażliwości rodziców na „edukację alkoholową” dzieci w domu
- skłonienie rodziców do refleksji nad własnymi postawami wobec picia
To tyko część zaplanowanych działań.
Serdecznie zapraszam 4 grudnia, tym razem rodziców klas 4 i 6 na spotkanie z p. K. Łochowską na temat: „Depresja, gdzie szukać pomocy”.
Bożena Zawadzka

2023-11-14 13:25

warsztaty w klasie 6

Debata w klasach 6.

W dniach 6, 10 listopada 2023 r uczniowie klasy 6a i 6b uczestniczyli w Programie Profilaktycznym "Debata".
Celem programu było:
-ujawnienie głębokich sprzeczności w stereotypowych przekonaniach w relacjach zyski i straty w poglądach na temat picia alkoholu przez młodzież
-uświadomienie ukrytych strat w związku z piciem alkoholu
-zgłoszenia postulatów chroniących młodych ludzi przed skutkami zażywania substancji psychoaktywnych
-ukazanie możliwości poszukiwania stylów dobrego życia bez pomocy alkoholu i innych używek

Program realizowany był w ciągu 3 h lekcyjnych. Uczniowie jako uczestnicy są również współrealizatorami programu i aktywnie biorą w nim udział.
Wiodące strategie profilaktyczne to:
-praca nad przekształceniem przekonań normatywnych
-osobiste postanowienie
-ukazanie konfliktu "cenione wartości"-picie
-wiedza o konsekwencjach

Poniżej wypracowane przez młodzież 6a i 6b postulaty:

1.Uczymy młodszych jak żyć bez alkoholu i papierosów
2.Szukamy przyjaciół wśród osób, które nie piją i nie palą oraz nie namawiają nas do tego
3.Uczymy się postawy asertywnej (odmawiać)
4.Wykonamy plakaty "Alkohol jest zły"
5.Unikamy alkoholu, papierosów i innych narkotyków.

Bożena Zawadzka

2023-11-13 14:13