Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

aktualności

konkurs matematyczny

Szkolny konkurs matematyczny „MISTRZ MNOŻENIA I DZIELENIA”.

Pod koniec marca uczniowie klas II i III przystąpili do szkolnego konkursu matematycznego „MISTRZ MNOŻENIA I DZIELENIA” , którego celem była popularyzacja umiejętności sprawnego mnożenia i dzielenia w wybranym zakresie.
Wśród uczniów klas II następujące miejsca zajęli:
I miejsce Antoni K. z klasy IIa
II miejsce Kalina H. z klasy II b
III miejsce Antonina T. z klasy IIa
Wśród uczniów klas III następujące miejsca zajęli:
I miejsce Wojciech S. z klasy IIIa
II miejsce Zofia K. z klasy IIIa
III miejsce Amina S. z klasy IIIa
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym!
Katarzyna Jędraszczyk

2023-04-12 21:40

pisanki

Życzenia świąteczne.

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych serdeczne życzenia rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole, smacznego jajka i mokrego Dyngusa, radości i spokoju dla wszystkich uczniów, ich rodziców i opiekunów, pracowników szkoły oraz sympatyków szkoły składa dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

2023-04-06 21:07

uczniowie na dniu czytania tolkiena

ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

31.03.2023 był w Chojnowie świętem czytelniczym, po raz siódmy obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Już od rana w pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej trwały przygotowania. Po salach snuły się Elfy- członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, rozmawiając ze sobą w niezrozumiałym dla innych języku. Zajmowały stanowiska, sprawdzały przygotowane zadania, uzupełniały zasoby wiedzy i ukradkiem korzystały z sowicie zastawionego słodyczami stołu. O godzinie 10.00 przybyli przedstawiciele klas 5 ze szkół podstawowych w Chojnowie. Elfy zacierały ręce i porozumiewawczo spoglądały na siebie, wiedząc, że dla młodszych uczniów zacznie się czas próby. Staną w szranki z rówieśnikami, mocując sie na wiedzę, inteligencję, odwagę, spryt, a przede wszystkim życzliwość. Uroczystość zaczęła się oficjalnie. Zasłużeni członkowie DKK otrzymali medalion Strażnika Ksiąg Ardy. Wygłoszono mowę na temat podróży i przygód, odczytano fragmenty utworu J.R.R. Tolkiena, ustalono zasady rywalizacji, wylosowano przydziały i ...rozpoczęto literacką zabawę. Zespoły klasowe sprawiły się doskonale. Kolejne zadania przenosiły je w inny zakamarek Śródziemia. Wyniki także wzbudziły niemałe emocje. Jeden z naszych zespołów uzyskał druga lokatę. Imprezę uświetniła wystawa makiet z lektury " Hobbit czyli tam i z powrotem" wykonanych przez uczniów klasy 6a z SP3. Na koniec uczestnicy zostali zaproszeni przez włodarza naszego miasta. Pan burmistrz każdemu przekazał słodki upominek. Za rok znów się spotkamy i literaturę fantasy w sposób nietypowy poznamy.
Opiekunka szkolnego DKK- Ewa Wołoszyn, po elficku Elda.
Zdjęcia: Anna Kopyra, Miejska Biblioteka Publiczna

2023-04-05 22:02

warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne w kl.1a.

Pod kierunkiem artystki p. Agaty, uczniowie kl. 1a uczestniczyli w warsztatach ceramicznych.
Zdjęcia Anna Iwanicka.

2023-03-29 09:43

Mateusz i Aleksander z robotami

Zajęcia z robotyki w kl. 1a.

Kolejne, wyjątkowe zajęcia z robotyki i programowania w klasie 1a, przeprowadzili uczniowie - Aleksander i Mateusz. Nauka połączona z zabawą pozwoliła m.in. na rozwijanie umiejętności myślenia kreatywnego i przestrzennego oraz dostarczyła wszystkim pozytywnych emocji.
Zdjęcia Ewelina Podhajna.

2023-03-29 09:35

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie