laureatki konkursu piosenki

Konkurs w ramach Tygodnia Patriotyzmu.

W dniu dzisiejszym odbył się III Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Ojczyźnie Śpiewamy" organizowany przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. W konkursie brały udziały udział nasze reprezentantki pod opieką Tomasza Susmęda. Magdalena Chylak, Dominika Gładun i Patrycja Kaczmarczyk otrzymały wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.

Gratulacje dla wykonawczyń i opiekuna.

2023-11-07 12:52

dzieci na zajęciach

Program profilaktyczny "Cukierki"

W dniach 25, 27 października 2023 r. uczniowie klas 3a i 3b byli współrealizatorami 4 godzinnego Programu Profilaktyczno-Wychowawczego "Cukierki".
Program posiada rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej, powstał przy współpracy Fundacji Homo-Homini.
Zamierzona cele:
-przybliżenie ucz. podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych
- uczenie dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi i troski o własne bezpieczeństwo
-zauważania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi
- współpracy a jest to forma zapobiegająca zachowaniom agresywnym
- uczenie postawy szacunku i zaufania w stosunku do personelu pedagogicznego i technicznego jako osób mających udzielać wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.
Program prowadziła doświadczona terapeutka, od wielu lat współpracująca z naszą szkołą p. K. Kuźmiak.

Drodzy Rodzice Wasze pociechy pozyskały ważną wiedzę, ale również dobrze się bawiły.

2023-10-31 07:59

dzieci na wycieczce

Wycieczka kl. 6A i 6B.

Wycieczka kl. 6A i 6B do sztolni Walimskich i Zamku Grodno. Zdjęcia Bartosz Gębala.

2023-10-26 19:34

rekonstrukcja punktu poboru z czasów legionów

Żywa lekcja historii.

Agencja widowisk historycznych Arkona zaprezentowała dzisiaj uczniom klas 7-8 lekcję historii „Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości”.
Uczniowie mogli dzięki temu zobaczyć jak wyglądał pobór do wojska legionistów, pokaz musztry, pokaz walk na szable i bagnety oraz zobaczyć repliki uzbrojenia i umundurowanie z tych czasów.

2023-10-26 13:48

uczniowie z bankowcami

Spotkanie z pracownikami banku.

Dnia 25 października br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej lekcji z bankowości. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracowników PKO Banku Polskiego w Chojnowie- Panią dyrektor Joannę Korczak - Gedik i panią Agatę Ziegert.
Zaproszeni goście zapoznali dzieci z takimi pojęciami jak: bank, lokata, banknot itp. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat oszczędzania, korzystania z usług banku i korzyści płynących z systematycznego oszczędzania.
Serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia i prezenty.
Opiekun SKO - Anna Iwanicka

2023-10-26 11:48