Rythm of life - wizyta na Węgrzech

W dniach 12-15 listopada odbyła się wizyta partnerska w ramach drugiego programu Comeniusa realizowanego przez naszą szkołę. W wizycie w węgierskiej szkole w Felsőpetény wzięło udział troje nauczycieli z naszej szkoły, pięć nauczycielek z Bułgarii i dwie z Rumunii. Zabrakło partnerów z Belgii, ale na następne spotkanie w Polsce na pewno się zjawią. Gospodynią była Erica, która przygotowała dla wszystkich bogaty program odwiedzin. Było zwiedzanie Budapesztu, zajęcia w szkole, spotkanie z panią burmistrz na wieczornym przedstawieniu, zwiedzanie parku geologicznego no i oczywiście konferencje związane z programem \"Rythm of life\".

2009-11-18 23:53

Spotkanie z policjantem i przedstawicielami Monaru.

W ramach działań profilaktycznych organizowanych w szkole uczniowie klas młodszych spotkali się z aspirantem p. Piwowarczykiem z Komendy Policji w Chojnowie, który omówił z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w szkole i w drodze do i ze szkoły. Uczniowie klas VI brali zaś udział w warsztatach zorganizowanych przez przedstawicieli legnickiego Monaru. Dotyczyły one zachowań asertywnych oraz profilaktyki uzależnień.

2009-11-18 23:51

Szkoła - przedszkolakom.

Nasza szkoła - podobnie jak w latach poprzednich - w tym dniu zaprosiła wszystkich chojnowskich przedszkolaków z wychowawczyniami do gościnnej sali chojnowskiego MOKSiRu na przedstawienie łączące wszystkie nasze szkolne zespoły. Wystąpił zespół Trójeczka - p. g, Klucznik, zespół Synkopa - p. M. Pękali, zespół Piramida - p. H. Kaczyńskiej oraz zespół Aja - p. A. Pauch. Występ był tym dla nas ważniejszy, że oglądali go nasi goście ze szkół partnerskich programu Comenius. Było jak zwykle super.

2009-11-18 23:50

Przedstawienie klasy IIIb z okazji Święta Niepodległości

Z okazji Dnia Niepodległości klasa IIIb pod opieką wychowawczyni - p. U. Chmielewskiej przygotowała przedstawienie opisujące najważniejsze wydarzenia i postacie od czasu utraty niepodległości po dzień jej odzyskania w 1918 r. Przedstawienie oglądnęli wszyscy nasi uczniowie.

2009-11-18 23:50

Wizyta Comeniusa

0d 28 października, przez okres tygodnia czasu, trzynastu nauczycieli z różnych zakątków świata dzieliło się z nami swoimi doświadczeniami, przybliżało swoją kulturę . Nasi goście na terenie szkoły brali udział w spotkaniach z dziećmi, prowadzili innowacyjne zajęcia, prezentowali przeźrocza, zabawiali śpiewem i pląsami. Jednym z elementów wizyt w szkole były konferencje, podczas których rozmawiano o realizacji dotychczasowych założeń oraz wyznaczono dalsze kierunki i zadania.

2009-11-18 23:47