Nowe prace w "Galerii na piętrze"

W "Galerii na piętrze" pojawiły się nowe prace. Związane są one z realizacją programu "English Teaching" i dotyczą impresji związanych w Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi.

2009-10-29 22:31

Akcja - "Marchewka"

I znowu - zanim pojawią się warzywa i owoce dla dzieci w ramach rządowego programu - nasza Rada Rodziców, szkolna pielęgniarka i Samorząd Uczniowski przeprowadzili akcję "Marchewka dla każdego". Przewodnicząca RR - p. Renata Kawerska przygotowała 15 kg tego warzywa i wspólnie z p. Mazur i p. Bisiorek w dniu dzisiejszym rozdawały wszystkim uczniom i pracownikom te chrupiące prezenty.

2009-10-29 22:28

Deutsch Wagen Tour w naszej szkole.

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziła pani Małgorzata Urlich-Kornacka z programu Deutsch Wagen Tour objeżdżająca niektóre szkoły na Śląsku i przybliżająca dzieciom i młodzieży język niemiecki. Zajęcia prowadzone były dla klas IV, V i VI. Pani Małgorzata zaprezentowała szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w ciekawy sposób przekazała informacje o Niemczech, między w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów.

2009-10-29 20:00

Z wizytą u Marii Konopnickiej

A dzisiaj uczniowie obydwu klas I mogli posłuchać i pooglądać przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich przez dzieci z koła przyjaciół biblioteki prowadzonego przez p. M. Lis. Dzieci wysłuchały wykładu o krasnoludkach, poznały losy Marii Konopnickiej, wysłuchały piosenek i paru jej tekstów.

2009-10-29 19:59

Spotknania z poezją Marii Konopnickiej

W dniu wczorajszym grupa uczniów - członków koła recytatorskiego p. M. Szczepanowskiej przedstawiła dla dzieci z klas młodszych i uczniów klas IV-VI program zawierający kilkanaście najbardziej znanych wierszy Marii Konopnickiej oraz parę piosenek. Przedstawienie to jednym z kilku przedsięwzięć związanych z obchodami dni patrona w naszej szkole.

2009-10-29 19:58