Sztafety pływackie.

W dniu dzisiejszym zostały rozegrane sztafety pływackie pomiędzy równoległymi klasami. Rywalizacja była zacięta. Wyniki sprawiły pewną niespodziankę. Podziękowania dla nauczycieli za pomysł i organizację.

2012-03-22 19:54

Spotkanie z Marią Konopnicką - wiosna.

Klasa IIa ze swoją wychowawczynią przygotowała dzisiaj dla dzieci z klas I-III przedstawienia "Wiosna" oparte na tekstach Marii Konopnickiej. Pięknie przebrani aktorzy śpiewali i recytowali wiersze naszej patronki. Wszystkie dzieci z klas młodszych oraz ich wychowawcy ubrane dzisiaj były na zielono. Dzieci dostały również kwiatowe opaski przygotowane przez klasę II. Klasy starsze miały dzisiaj z tej okazji Dzień Krasnala - niektórzy przyszli w strojach z elementami skrzatowymi.

2012-03-21 19:07

Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 10 w Legnicy odbyły się w dniu dzisiejszym rozgrywki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce Chłopców podstrefy legnickiej. Nasi zawodnicy pod opieką p. Mariusza Nawrockiego zajęli w nich 4 miejsce.

2012-03-15 21:25

Konkurs czytelniczy w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

14 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się pierwszy etap konkursu czytelniczego „Smok, mokradła, smora…" Konkurs ten organizowany jest w ramach XII edycji „Bliżej książki" - corocznej imprezy Legnickiej Biblioteki Publicznej i bibliotek publicznych powiatu legnickiego. II miejsce w tym konkursie zajęła Gabriela Spes, a wyróżnienie zdobyła Marta Bodniewicz. Gabriela będzie reprezentować szkołę i Chojnów podczas finału konkursu, który odbędzie się w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Maria Lis - nasza szkolna bibliotekarka.

2012-03-15 21:23

Nowe prace w szkolnych galeriach.

W szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. Klasy I-III wystawiły swoje obrazy w galerii "Na piętrze", a klasy IV-VI oraz dzieci biorące udział w projekcie "Każdy ma prawo do sukcesu" w galerii "Świat wyobraźni". Zapraszamy do zwiedzania.

2012-03-15 21:19