Sopelkowe nutki.

Ostatnie w tym roku spotkanie z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry poświęcone było „Sopelkowym nutkom”. Muzycy zaprezentowali melodie i piosenki związane z zimą i świętami. Uczniowie jak zwykle brali udział w tworzeniu muzyki i śpiewie.

2015-12-21 23:13

Medale w turnieju taekwondo.

Młodzi zawodnicy z klasy Ia Karol Struski i Oliwier Grudziński to nowi mistrzowie taekwondo. Z ostatniego mikołajkowego turnieju w Bolesławcu przywieźli po dwa medale. Gratulacje dla młodych medalistów.

2015-12-21 23:11

Nowe prace w szkolnych galeriach.

W szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.

2015-12-18 23:24

Przedstawienie klasy Ib.

Z okazji zbliżających się świąt klasa Ib pod opieką swojej wychowawczyni przedstawiła zestaw pastorałek, wierszyków i opowieści o tym właśnie okresie. Wszystkie dzieci pięknie poprzebierane zaprezentowały inscenizację, którą oglądali uczniowie z klas I-III. Na koniec złożyły wszystkim życzenia świąteczne.

2015-12-18 23:22

Wycieczka klas IVa i Va do Wrocławia.

Dnia 15.12.15r. klasy IVa i Va wraz z wychowawczyniami oraz panią Marią Lis udały się na wycieczkę do Wrocławia. W Multikinie obejrzeliśmy bardzo ciekawy i godny polecenia film „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”. Nowe przygody znanego wszystkim bohatera, bardzo dobra gra aktorska, humor oraz efekty specjalne zapewniły nam dwie godziny dobrej rozrywki. Następnie w muzeum sztuki we Wrocławiu – Panoramie Racławickiej – obejrzeliśmy cykloramiczny obraz „Bitwa pod Racławicami”. Imponujące i robiące na zwiedzających wielkie wrażenie malowidło o wymiarach 15x114m przedstawia zwycięstwo wojsk polskich nad rosyjskimi w czasie insurekcji kościuszkowskiej w roku 1794. W miłą, świąteczną atmosferę przeniósł nas coroczny wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy. Wycieczka była udana, spędziliśmy ciekawie i miło czas. Zdjęcia-I. Hibner-Majewska, tekst – M. Szczepanowska.

2015-12-18 23:21