Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.

2 września 2013 r. o godz. 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pogoda za bardzo nas w tym dniu nie rozpieszczała, ale uśmiechy uczniów pozwoliły zapanować nawet nad pogodą. W tym roku naukę w szkole rozpoczęło ponad 50 nowych uczniów. Życzymy wszystkim sukcesów i najlepszych wyników.

2013-09-03 21:03

Rozpoczęcie roku szkolnego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września 2013 r. o o godz. 9.00 na boisku szkolnym.

2013-08-28 23:57

STYPENDIUM SZKOLNE w roku szkolnym 2013/2014

Termin składania wniosków: od 01 do 06 września 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Chojnowie Burmistrz Miasta Chojnowa informuje, iż od 29 lipca 2013 r. można pobierać DRUKI wniosków o przyznanie STYPENDIUM SZKOLNEGO na rok szkolny 2013/2014. Druki wniosków wraz z informacją będą dostępne w Wydziale Organizacyjnym, Oświaty i Zdrowia Urzędu Miejskiego Chojnów oraz od dnia 20 sierpnia 2013 w sekretariacie szkolnym . Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 456 zł netto /os. w rodzinie (art. 9 ust. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362 z późn. zm.). Ponadto warunkiem przyznania stypendium jest zamieszkanie na terenie gminy Chojnów

2013-07-18 14:57

Wyprawka szkolna 2013/2014.

W 2013 roku na dofinansowanie kosztów zakupu podręczników przez rodziców rząd chce przeznaczyć blisko 180 milionów złotych. To aż o 52 mln złotych więcej niż w zeszłym roku. Objęci programem są uczniowie w klasach I-III i klasy V szkoły podstawowej. W przypadku uczniów klas I szkoły podstawowej kryterium dochodowe wynosi 539 zł netto na osobę w rodzinie. Dla uczniów klasy II, III, V kryterium dochodowe wynosi 456 zł netto na osobę w rodzinie. W 2013 roku programem objęci są także uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty, uczęszczający w roku szkolnym 2013/2014 do szkół dla dzieci i młodzieży – podstawowych. Dofinansowanie zakupu podręczników w 2013 będzie wynosić: 1)dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej a) niepełnosprawnych klas I-III szkoły podstawowej oraz klas I-III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia. b) z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. do kwoty 225 zł dla uczniów do kwoty 770 zł 1) niepełnosprawnych (z wyjątkiem uczniów słabowidzących): klas I-III szkoły podstawowej oraz klas I-III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia. 2) z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. 1) dla uczniów klasy V szkoły podstawowej 2) dla uczniów niepełnosprawnych (z wyjątkiem uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym): klas IV – VI szkoły podstawowej. do kwoty 325 złotych dla uczniów niepełnosprawnych (z wyjątkiem uczniów słabowidzących oraz uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym): klas IV-VI szkoły podstawowej. do kwoty 770 złotych Pomoc udzielana jest na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych), a także nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby za zgodą Wnioski o wyprawkę szkolną są do pobrania na stronie internetowej szkoły: http://sp3chojnow3.strefa.pl/wniosek_2013.doc (45KB) oraz wydawane w sekretariacie szkoły. Wnioski przyjmowane będą w sekretariacie szkoły od 8 lipca do 6 września 2013r. Do wniosku należy dołączyć: - zaświadczenie o dochodach, - zaświadczenie o świadczeniach rodzinnych z Ośrodka Pomocy Społecznej, - zaświadczenie lub odcinek renty rodzinnej, inwalidzkiej, emerytury, - wyrok sądowy lub zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej o przyznanych alimentach lub zaliczce alimentacyjnej, - zaświadczenie z PUP o zasiłku dla bezrobotnych, - zaświadczenie o dochodach z gospodarstwa rolnego, - zaświadczenie o dochodach z działalności gospodarczej. - fakturę za zakup podręczników wystawioną na rodzica ucznia. Zaświadczenie powinno być wydane w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku czyli w lipcu lub sierpniu 2013 r.

2013-07-09 17:17

Zakończenie roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 - spotkanie w sali MOKSiRu.

2013-06-28 15:49