Kolorowy Ogród - akcja klasy IIIb.

W ramach szkolnej akcji "Kolorowy Ogród" klasa IIIb przygotowała happening łączący sztukę z praktyką. Pod opieką swojej wychowawczyni - p. Urszuli Chmielewskiej - z transparentami, tabliczkami i hasłami związanymi w ekologią, przy dźwiękach różnego rodzaju "przeszkadzajek" dzieci brały udział w sadzeniu kwiatów i roślin w swojej części ogrodu. Pomagały im też panie woźne i rodzice. A końcowy efekt jej naprawdę wspaniały.

2010-05-29 21:24

Zielona szkoła...

Od wtorku do czwartku klasa IIIa wraz z opiekunami: p. Bogusławą Kruk i p. Heleną Malak-Fotiadis przebywała na zajęciach w zielonej szkole. Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu przygotowało dla naszych uczniów ciekawe zajęcia łączące wiedzę z praktyką. Dodatkową atrakcją były oczywiście noclegi w tym ośrodku.

2010-05-29 21:20

Powiatowa Olimpiada Języka Niemieckiego.

27 maja odbyła się Powiatowa Olimpiada Języka Niemieckiego „Keine Panik! Deutsch kann man lernen!”. W drużynowym turnieju miast wzięli udział uczniowie klas 4-6 z SP w Złotoryi, z SP nr 9 w Legnicy, z SP nr 7 w Lubinie, z SP nr 4 i SP nr 3 w Chojnowie. Reguły konkursu zostały zapożyczone z popularnych teleturniejów telewizyjnych jak Milionerzy czy Awantura o kasę. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy uczestników, ale również pokazanie, iż nauką oraz nauczaniem języka obcego można się świetnie bawić. Gościem honorowym Olimpiady była Pani Katherina Ertl, austriacka lektorka Uniwersytetu Wrocławskiego i Biblioteki Austriackiej. Pani Katherina przygotowała ciekawe zajęcia dla uczniów oraz zwiedziła szkołę. Szkolna grupa teatralna „Aja” przygotowała niemieckojęzyczne przedstawienie dla naszych gości, którzy byli zachwyceni występem i wysokim poziomem języka niemieckiego. Olimpiadę przygotowała i przeprowadziła p. Justyna Piróg.

2010-05-29 21:17

Majowy Festyn Trójki.

2 maja odbył się kolejny, jubileuszowy, 10-ty z kolei Majowy Festyn Trójki. Impreza jest wspólnym dziełem rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich ludzi dobrej woli festyn stał się uroczystością na stałe wpisaną w nasze środowisko lokalne. Program tegorocznego festynu zaspokoił różne gusta widowni. Były występy naszych szkolnych zespołów: Trójeczki, Synkopy, Piramidy i grupy teatralnej Aja. Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej zaprezentowali swoje nagrodzone piosenki. Dzięki pomocy legnickiego oddziału KRUS ratownicy medyczni i strażacy zrobili pokaz pierwszej pomocy przedlekarskiej. Lekarze przeprowadzali bezpłatne porady z zakresu profilaktyki grzybicznej stóp. W punkcie pielęgniarskim badano ciśnienia krwi i poziom cukru oraz przeprowadzano szkolenie w zakresie samobadania piersi. Nasi absolwenci zaprezentowali świetny skecz kabaretowy. Gościnnie wystąpił zespół folklorystyczny Diabołki. Przyjechały oldtimery. Była pyszna grochówka przygotowana przez chojnowskich harcerzy. Działała "Kawiarenka pod Chmurką", stoisko z tanią książką, zabawką z a 1 zł i stoisko z pajdą chleba i kiszonym ogórkiem. Można było kupić smaczną kiełbaskę z grilla i zrobić profesjonalny makijaż. Został rozegrany turniej piłki nożnej chłopców i piłki siatkowej dziewcząt. Oczywiście była loteria fantowa z losowaniem nagród głównych. Odbyła się również aukcja prac chojnowskich plastyków - prace otrzymaliśmy od nich jako darowiznę. Na zakończenie wystąpił zespół "To my". Słowem - dla każdego coś miłego. Było słonecznie, radośnie i wesoło - bo temu miał właśnie służyć ten piknik. Podziękowania dla wszystkich ludzi zaangażowanych w organizację festynu i dla wszystkich darczyńców. Zdjęcia p. Mariusza Nawrockiego i p. Zbigniewa Sienkiewicza - w galerii.

2010-05-23 18:55

Nasz miniogródek będzie kolorowy.

Klasa IIIa przystąpiła do akcji kolorowania naszego ogródka. Razem ze swoją wychowawczynią p. Bogusławy Kruk i naszą woźną p. Katarzyną Kapuścińską, pomimo majowego chłodu, przeprowadziły nasadzanie naszego ogródka w rośliny, które dzieci przyniosły z domu. No i końcowy efekt jest rewelacyjny.

2010-05-18 19:55