Dzień Rodziny w klasach III.

Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego uczniowie klas trzecich pod okiem wychowawczyń przygotowały dla swoich rodziców przedstawienia z okazji Dnia Ojca oraz wcześniejszego Dnia Matki. Przedstawienia pod nazwą "Kochanym Rodzicom" przedstawiła wpierw klasa IIIa i dzień później klasa IIIb.

2010-06-23 22:43

Wycieczka kl. IIIb na wieś do gospodarstwa państwa Gawronów.

Klasa IIIb ze swoją wychowawczynią - p. U. Chmielewską i p. H. Malak-Fotiadis - skorzystała z zaproszenia państwa Gawronów i wybrała się do nich w odwiedziny. A wrażeń było co niemiara. Po pieszej wędrówce do pobliskiej Białej, dzieci mogły spędzić czas korzystając z uroków przyrody. I wiele się do tego nauczyć. Dzięki uprzejmości gospodarzy mogły poznać zwierzęta żyjące w tym gospodarstwie, pojeździć na kucyku, nakarmić kota w sukience, wydoić kozę, skosztować mleka prosto od krowy, zobaczyć i dotknąć małe kurze pisklęta i oczywiście pobiegać po łące. Dla niektórych dzieci był to pierwszy taki kontakt z przyrodą i zwierzętami. Podziękowania dla miłych gospodarzy i pomysłodawców wycieczki.

2010-06-23 22:39

Szkolny Dzień Sportu.

Dzisiejszy Dzień Sportu uzależniony był od pogody. No i pogoda nas nie zawiodła. Od godz. 9 na naszym szkolnym boisku - przy dźwiękach muzyki - po występach naszych szkolnych akrobatek oraz wspólnym tańcu do muzyki zespołu Queen, rozpoczęły się zmagania sportowe wszystkich szkolnych klas oraz zaproszonych gości ze Szkoły Podstawowej nr 4. Rozgrywki rozpoczęły klasy I-III w konkurencjach takich jak: przerzucanie klocków, układanie zamków z megaklocków oraz biegi sztafetowe. Potem odbył się międzyszkolny mecz piłki nożnej drużyn mieszanych, wygrany przez drużynę z naszej szkoły. Na zakończenie rozegrano mecze siatkówki, rzutów piłki do kosza oraz biegów sztafetowych klas IV-VI. Nagrody zostały ufundowane przez sklep Decathlon z Legnicy oraz sklep sportowy z naszego miasta. Gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania dla organizatora oraz sędziów zawodów.

2010-06-23 22:11

Zajęcia z pierwszej pomocy dla klas IV.

Klasy IV uczestniczyły w dniu dzisiejszym w zajęciach z zasad udzielania pierwszej pomocy zorganizowanych przez p. Agnieszkę Bielecką w ramach szkoleń związanych z kartą rowerową. Dzieci wykorzystywały pomoce przekazane szkole przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ostatnią częścią tych szkoleń będzie egzamin na kartę rowerową, który będzie przeprowadzony w przyszłym tygodniu.

2010-06-17 23:13

Rajd pieszy Chojnów-Osetnica dla dzieci z klas I-III.

Pogoda wreszcie nie zawiodła, więc w dniu dzisiejszym odbył się dla dzieci z klas I-III rajd pieszy na trasie Chojnów - Osetnica. Atrakcji było co niemiara: spotkani po drodze policjanci z chojnowskiej komendy zorganizowali dla dzieci krótki konkurs ze słodkimi nagrodami ze znajomości przepisów ruchu drogowego, było zwiedzanie kopalni kruszyw, zabawy i gry na świeżym powietrzu no i oczywiście pieczenie kiełbasek. Podziękowania dla pomysłodawcy - p. Urszuli Chmielewskiej, wychowawców, opiekunów oraz rodziców za pomoc w tej imprezie.

2010-06-17 23:09