Wycieczka po Chojnowie - klasa IIa.

Klasa IIa ze swoją wychowawczynią - p. M. Spes - zwiedzała w dniu dzisiejszym Chojnów. Wycieczka wiodła szlakiem chojnowskich zabytków. Przy okazji dzieci badały zmiany w przyrodzie związane z przyjściem jesieni.

2010-10-13 22:19

Wycieczka do lasu i spotkanie z leśniczym.

Obydwie klasy III ze swoimi wychowawczyniami: p. D. Dziembulak i p. M. Pękalą - wykorzystując piękną pogodę - pojechały do lasu. W poznaniu jego tajników - po lesie oprowadzał pan Wojciech Turała - leśniczy z Jaroszówki. Opowiadał on o leśnych zwierzętach i ich zwyczajach, o roślinach i ich rodzajach. Na pewno wspomniał o wilkach, które pojawiły się niedaleko. Każdy mógł na własne oczy zobaczyć różne rodzaje rosnących tam grzybów i drobne leśne zwierzęta.

2010-10-10 21:54

Wycieczka klasy IIb i IIIa do Zagórza Śląskiego.

Klasa IIb i IIIa z wychowawczyniami - p. Anną Grabek i p. Danutą Dziembulak - wykorzystując poprawę pogody odwiedziły zamek Grodno w Zagórzu Śląskim. Z potężnego kiedyś zamku pozostały już tylko ruiny, ale można było posłuchać opowieści przewodnika o historii zamku, jego właścicielach oraz szkielecie Małgorzaty. Z wieży zamkowej rozciąga się piękny widok na górzystą okolicę.

2010-10-01 18:29

Wycieczka kl. IIa do Myśliborza.

Pomimo niesprzyjającej pogody (pada już trzeci dzień) klasa IIa pod opieką swojej wychowawczyni - p. Mirosławy Spes, szkolnej pedagog - p. Heleny Malak - Fotiadis oraz opiekunów i rodziców odwiedziły w dniu dzisiejszym Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu. Zajęcia odbywały się w budynku ośrodka. Po zajęciach - grill. Szkoda, że pogoda uniemożliwiła spacer po wąwozie, ale pewnie następnym razem będzie świeciło słońce.

2010-09-28 19:26

Sprzątanie świata.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. U. Bisiorek brali udział w corocznej akcji Sprzątania świata. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Nasi uczniowie porządkowali teren wokół szkoły, na placu Dworcowym oraz ulicę Zieloną.

2010-09-21 20:17