Z wizytą u Marii Konopnickiej.

Jak co roku - podobnie i tym - p. Maria Lis - nasza szkolna bibliotekarka wraz z uczniami z Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowała dla maluchów z klas pierwszych spotkanie z Marii Konopnickiej i jej twórczością. Wystąpiły zaproszone krasnoludki, naukowcy badający życie krasnali no i oczywiście sama Maria Konopnicka. Były piosenki i zabawa oraz recytowane jej wiersze i fragmenty jej utworów.

2010-10-26 19:42

Zajęcia umuzykalniające - W krainie Robin Hooda.

Z nowym rokiem szkolnym pojawiły się znowu zajęcia z umuzykalnienia. Zespół muzyków rozpoczął je dla klas I-III muzyką angielsko-irlandzką. Pojawiły się utwory zespołu Clannad z albumu Legend, "Whiskey in the Jar" - o irlandzkim rozbójniku i wiele innych celtycko-irlandzkich rytmów... Słowem - było super.

2010-10-26 19:39

Idą Pierwszaki - dawne maluchy.

W dniu dzisiejszym odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Zanim dzieci zostały pasowane - wpierw musiały popisać się wiedzą i zdobyć 4 magiczne klucze. Udało to im się wyśmienicie. A wcześniej wszyscy mogli obejrzeć występy dzieci z naszych szkolnych zespołów: Piramidy, Synkopy i Pstryka. Na zakończenie pierwszaki dostały też prezenty ufundowane przez naszą Radę Rodziców.

2010-10-19 18:47

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W piątek odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad całością kampanii wyborczej czuwała opiekun samorządu - p. U. Bisiorek. Do prac w samorządzie kandydowało 11 uczennic z klas IV-VI. Skład samorządu: przewodnicząca - Gabriela Przykład, zastępcy przewodniczącej - Natalia Kawerska i Aleksandra Kruk, członkowie - Klaudia Hołowacz, Anita Smoleń i Natalia Smoleń.

2010-10-16 21:42

Nowe prace w naszych szkolnych galeriach.

Szkolne galerie: "Świat wyobraźni" oraz "Na piętrze" wzbogaciły się o nowe prace naszych uczniów. Zrobiło się kolorowo na naszych piętrach.

2010-10-16 21:41