Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

aktualności

laureatki konkursu czytelniczego

JAK NIE ZDEKONSPIROWAĆ ROBAKA?

Tydzień Bibliotek to cykliczne święto obchodzone we wszystkich bibliotekach naszego kraju. Przypada zawsze w terminie od 8 do 15 maja.

Towarzyszy mu szereg imprez kulturalnych. W tym roku obchody rozpoczęły się Ćwierćfinałem Turnieju Gry Planszowej "Robak" na podstawie lektury obowiązkowej "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Konkurs zainicjowała Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu, a rywalizację przejęły kolejne biblioteki naszego województwa, w tym MBP w Chojnowie. Szkolne Kluby DKK działające przy szkołach podstawowych w Chojnowie wystawiły swoje drużyny. 10 maja o godzinie 10.00 rozegrały ćwierćfinał konkursu. Strategiczne potyczki rozpoczęły się od przyswojenia, instrukcji, wcale nie łatwej, podziału grup, kolejności rozdań. Potem było coraz...gorzej. Gracze porozumiewali się tylko przez cytaty z lektury. Nie mogli zdekonspirować księdza Robaka, bo jego przeszłość, nosząca znamiona zbrodni, kończyła grę.

Pot i łzy, nerwowy śmiech, ataki głupawki i radosne okrzyki towarzyszyły skupionym drużynom. Rozgrywki trwały około 3 godzin. Najlepszą okazała się drużyna z naszej szkoły w składzie : N. Błaszczyk, K. Łaba, A. Walz i M. Guściora.

Dla wygranych fanfary. I trzymamy wszyscy kciuki za półfinał we Wrocławiu 27 maja.

Opiekun klubu E. Wołoszyn.

2024-05-10 18:16

plakat festynu

Majowy Festyn Trójki

Majowy Festyn Trójki - 12 maja 2024 r.
Zapraszamy.

2024-05-07 22:19

dzieci na apelu z okazji konstytucji 3 maja

Święto Konstytucji 3 maja.

Z okazji zbliżającego się święta Konstytucji 3 maja klasa 3a pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała przedstawienie związane z wydarzeniami tamtego okresu.

2024-04-30 12:13

warsztaty z naukobusem

Naukobus w szkole.

Oto naukobus, jego zawartość, edukatorzy i zajęcia naszych uczniów. Dzisiaj i jutro wszyscy uczniowie odwiedzą objazdową wystawę z Centrum nauki Kopernik.

2024-04-29 09:59

spotkanie z architektem w klasie 2a

Spotkanie z architektem w kl. 2a

Dnia 25 kwietnia br. gościliśmy w naszej klasie Panią Krystynę, która jest asystentem architekta. Podczas spotkania uczniowie uzyskali ciekawe informacje m. in. na temat projektowania domów. Zostali zapoznani ze sprzętem, który używa architekt. Wypowiedzieli się też na temat budynków znajdujących się w naszym mieście. Dzieci obejrzały interesującą prezentację przygotowaną przez Panią Krystynę przedstawiającą budynki architektury współczesnej. Uczniowie dowiedzieli się też, jaka jest ścieżka edukacyjna architekta oraz jakie potrzebne są predyspozycje i umiejętności do wykonywania tego zawodu. Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie, ponieważ dowiedziały się szczegółowo na czym polega praca architekta.
Anna Iwanicka

2024-04-28 07:19

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie