Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

aktualności

praca przy tokarce

Odwiedziny uczniów klasy 8 na warsztatach w Legnicy.

Odwiedziny uczniów klasy 8 na warsztatach w Legnicy.
Podziękowania dla PZS w Chojnowie.

2024-04-18 09:31

plakat naukobus

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole - 29-30.04.2024.

Czym jest Naukobus?
Siedząc na wirującym krześle, można poznać teorię zachowania momentu pędu. Trójwymiarowy model ludzkiego ciała pozwala obejrzeć narządy i ich umiejscowienie. Łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Naukobus to wystawa pełna angażujących, interaktywnych eksponatów. Uczniowie mogą przy nich swobodnie eksperymentować i dyskutować z edukatorami Centrum Nauki Kopernik.
Wystawa, która przyjedzie Naukobusem, składa się z 15 eksponatów do samodzielnego eksperymentowania. Przeznaczona jest przede wszystkim dla uczniów szkoły podstawowej (klasy 0-8).
Wystawę obsługuje 3 edukatorów, będzie dostępna przez 2 dni. W ciągu każdej godziny lekcyjnej może skorzystać z niej do 45 osób.
Przyjazd finansowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

2024-04-11 08:13

dzieci w stacyjkowie

Wycieczka klasy 4a i 4b do Stacyjkowa we Wrocławiu.

Zdjęcia Magda Książek.

2024-04-08 15:01

dzień tolkiena

ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

Już od siedmiu lat w MBP w Chojnowie obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Tę kulturalną imprezę współorganizują Młodzieżowe Kluby Dyskusyjne Książki, w tym nasz szkolny Klub.

Świętowanie rozpoczęło się częścią oficjalną, której najważniejszym punktem było pasowanie na strażnika Lasu Rivendell. Honorowy tytuł uzyskały Natalia Błaszczyk i Maja Guściora. Jubileuszowi Upadku Saurona i zakończenia wojny o Pierścień zawsze towarzyszy hasło. W tym roku brzmiało bardzo poważnie- Służba i Poświęcenie. Uznaliśmy, że każdy z nas gotowy jest do służby i poświęcenia jak prawdziwy bohater. Bo heroizm to nie tylko walka z groźnym przeciwnikiem, ale i drobne, codzienne dobre uczynki, na które nierzadko trzeba mieć odwagę.

Uczestnicy literackich potyczek, a były to 4. osobowe zespoły z klas VI z chojnowskich szkół, stanęli do pięciu konkurencji. Placem boju tym razem był Mały Park im. Józefa Piłsudskiego. Mierzyli swoją uważność, spostrzegawczość, pracowitość, zespołowość, a nawet trafność do celu czy precyzję ruchów. Ponadto premiowana była życzliwość i umiejętności lingwistyczne, bo władać językiem elfickim nie każdy może. Bonusem były zagadkowe jajka, które porozrzucane w parku zbierali, specjalnie wybrani, Łowcy.

Ostatecznie wygrała drużyna Hobbitów z klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 3. Za swój trud uzyskali piękne wydania książek J.R.R. Tolkiena, światowego mistrza fantasy oraz cenne Pierścienie drużyny Tolkiena.

Pozostali uczestnicy zyskali pamiątkowe, tematyczne zakładki i tradycyjnie moc słodkości od Pana Burmistrza.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję Światowego Dnia Czytania Tolkiena za rok.

Koordynatorka szkolnego MDKK E. Wołoszyn.

2024-04-06 11:17

dzieci w centrum nauki

Wycieczka kl. 2a do Centrum Wiedzy ,,Sowa".

Dnia 3 kwietnia br. uczniowie kl. 2a wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Bolesławca. Odwiedzili Centrum Wiedzy ,,Sowa", czyli Strefę Odkrywania Wyobraźni Aktywności. Podczas zajęć dzieci odkrywały zjawiska fizyczne i przyrodnicze w ramach interakcji z eksponatami. Było ciekawie i kreatywnie. Uczniowie nie tylko świetnie bawili się, ale też zdobywali nowe doświadczenia. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i niesamowite wrażenia.

Anna Iwanicka

2024-04-05 12:13

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie